Na svetovej hudobnej scéne sa každý rok vydajú stovky albumov a zverejnia sa tisíce videoklipov, a tak nie je ničím výnimočným ak vidíme skladby či scénky, ktoré sa na seba trošku podobajú. Ako sa zdá, aj fanúšikovia zo Slovenska zachytili nápadne podobajúce sa videoklipy dvoch úspešných domácich speváčok. Ktorá z nich ťahá za kratší koniec?

Po dlhých siedmich rokoch sme sa konečne mohli pokochať novým albumom Dary Rolins, ktorý nazvala ETC. Jedna z prvých pesničiek, ku ktorej natočila aj videoklip, bola skladba s názvom Dúha. Natáčanie sa nieslo v duchu indiánskeho voľného života, pričom v ňom Rolins zohráva rolu atraktívnej amazonky behajúcej po lese. Odozvy fanúšikov boli predovšetkým pozitívne.

Štyri mesiace po tomto úspechu sa Dominika Mirgová rozhodla zverejniť nový videoklip k skladbe Toto som ja. Vizuál k singlu je taktiež natočený v lese a speváčka sa tak trošku hrá na indiánku. Reakcie fanúšikov však na seba nenechali dlho čakať. ,,Dominika kopíruje Daru! Tak to je trapas,“ znel jeden z komentárov pod novým videoklipom. ,,Tak toto si mohla Mirgová odpustiť! Toto je strašne okaté,“ napísala ďalšia z fanúšičiek. Údajne si z toho robí žarty aj samotná Dara.

Každopádne, my si však myslíme, že nie je nič zlé na tom ak sa niekto inšpiruje speváčkou, ktorá sa pohybuje na hudobnej scéne od svojich piatich rokov. Treba tiež podotknúť, že pieseň Dominiky Mirgovej sa výrazne líši od textu Rytmusovej frajerky. Bývalá superstaristka si v skladbe doslova vyliala srdce a úprimne opísala svoje pády aj úspechy desaťročnej kariéry. Skladbu aj nadväzujúci videoklip považujeme za vynikajúci a určite budú mať úspech! :)

Dominika Mirgová – Toto som ja

Dara Rolins – Dúha

Foto: YouTube, Facebook, Instagram | Video: Youtube