Filmy o čarodejníckom svete Harryho Pottera sa stali fenoménom, ktorý milujú deti, mladí i starí. Fanúšikovia série J.K. Rowlingovej však majú opäť hlavu v smútku. Ešte počas nakrúcania umrel predstaviteľ profesora Dumbledora, minulý rok všetkých zasiahla správa o smrti Alana Rickmana a pred pár dňami podľahol dlhotrvajúcej chorobe ďalší z hercov. 

Určite si pamätáte, ako si v jednom z filmov išiel Harry kúpiť svoj čarovný prútik k pánovi Ollivanderovi. Sympatický sivovlasý výrobca a predajca prútikov sa zapísal do pamäte všetkých fanúšikov. Sir John Hurt však v piatok vo veku 77 rokov podľahol rakovine pankreasu. Správu potvrdil médiám jeho agent. Z hereckého sveta tak odišiel úžasný herec, ktorý bol na scéne vyše šesť desaťročí.

Sira Johna Hurta povýšila pred dvoma rokmi anglická kráľovná do šľachtického stavu za jeho služby v dramatickom umení. Okrem filmov „Harry Potter a Kameň mudrcov“ a „Harry Potter a Dary smrti 1,2“ si zahral aj v mnohých ďalších snímkach. „Hellboy“, „Indiana Jones a Kráľovstvo krištáľovej lebky“ či „Sloní muž“ predstavujú len zlomok jeho hereckej kariéry. Hollywood smúti.

„Bolo príšerne smutné zistiť, že John Hurt odišiel. Mal skutočne veľkolepý talent. Nik nemohol zahrať Slonieho muža viac nezabudnuteľne. Film priviedol do filmovej nesmrteľnosti. Bude mi veľmi chýbať,“ napísal na svoj Twitter Mel Brooks, americký režisér.
„Veľmi smutné dopočuť sa, že John Hurts je preč. Bolo mi obrovskou cťou vidieť vás pri práci, pane,“ vyjadril sa na svojom účte Elijah Wood.

Foto: Twitter, Instagram