Počas svojho celosvetového turné zavítala do Bratislavy americká rocková kapela Imagine Dragons. Vypredaný dvojhodinový koncert odohrali 19.1.2016 v NTC Aegon Aréne.

Brány Aegon Arény sa začali plniť od osemnástej hodiny a na pódiu sa objavilo DJ-ské duo PURIST, ktoré výborne rozprúdilo atmosféru začínajúceho koncertu. Imagine Dragons vystúpili bez zbytočného naťahovania o ôsmej hodine a kapela odpálila pecky s názvom ,,Shots“ a ,,Trouble“. Pri pesničke ,,It´s time“ spevák Dan Reynolds zvážnel a pripomenul nám zákernú chorobu, ktorá existuje medzi nami a aj preto proti nej pomáha kapela bojovať pomocou The Tyler Robinson Foundation.

6

Na koncerte odznela aj cover verzia známeho hitu ,,Forever Young“ od Alphaville. Aj keď si chalani koncert evidentne užívali, je pravda, že diváci na sedadlách sa napriek skvelej atmosfére rozhýbali až po songu ,,I’m So Sorry,“ ktorý bol zaspievaný takmer v polovici koncertu. Od toho momentu to v sále vrelo a kto mohol, bol na nohách. Bratislava dostala dokonca pochvalu za najuspievanejšie mesto, keď zborovo opakovala tóny po spevákovi Reynoldsovi.

Medzi skladbami chalani predviedli, že sú aj skvelými bubeníkmi a hlavnú bubnovú šou spravili, ako inak, pri songu ,,Radioactive.“ Napriek tomu, že zahrali všetky známe aj neznámejšie skladby, na protest fanúšikov odišli z pódia. Tí ich ale zavolali späť tlieskaním, vrieskaním a svetlami z telefónov, ktoré rozžiarili celú sálu.

4

Kapela zahrala prídavok v podobe úžasnej skladby ,,The Fall“. Počas piesne sa dostala k spevákovi naša slovenská zástava a šál, ktorý si Reynolds s radosťou hneď omotal okolo krku. Na záver sa na fanúšikov spustil dážď konfiet a kapela sa rozlúčila. Jedným slovom famózne.

Podľa nadšených reakcií po koncerte kapela splnila naše očakávania a zanechala v nás pozitívny dojem, množstvo energie a nezabudnuteľný zážitok.

Imagine Dragons

Imagine Dragons je štvorčlenná kapela, založená v roku 2008 v Las Vegas v Nevade. Jej členmi sú spevák a bubeník Dan Reynolds, bubeník Dan Platzman a gitaristi Wayne Sermon a Ben McKee. Názov kapely je anagram, prešmyčka, ktorá vznikla z pôvodného slova tak, že sa zmenilo poradie písmen. Pôvodné slovo poznajú len členovia kapely.

1

Debutový album kapely vyšiel v roku 2012 s názvom ,,Night Visions.“ Za prvý týždeň predali viac ako 83 000 kópií. Zlatým singlom sa stala pieseň ,,Radioactive“, ktorá raketovo odštartovala kariéru mladej kapely. Pieseň ,,It´s time“  odohrali vo viacerých známych amerických reláciách, seriály Glee a niekoľkých filmoch.

Rok nato kapela odštartovala svoje prvé veľké turné ,,Night Visions Tour“ po Severnej Amerike a Európe a po jeho skončení potešili svojich fanúšikov a oznámili, že pracujú na druhom albume s názvom ,,Smoke + Mirrors“. Práve k tomuto albumu kapela zahájila ďalšie turné ,,Smoke + Mirrors Tour“, vďaka ktorému sme po prvýkrát mali možnosť vidieť kapelu aj na Slovensku.

7 9 5 3 8 2

Foto: alphacoders.com, Instagram, Twitter; Video: YouTube