Kto by dnes nepoznal najznámejších youtuberov na Slovensku? Kým kedysi deti snívali o stretnutí s rôznymi spisovateľmi či hercami, dnes sa stali idolmi násťročných práve exhibicionisti spred kamery, ktorí natáčajú krátke videá na rôzne témy. Expl0ited mal na začiatku kariéry šestnásť rokov a publikoval videá k počítačovej hre, ktorú hral a komentoval. [sociallocker] Postupom času sa začal natáčať v rôznych situáciách, prihovárať sa pravidelne svojím fanúšikom priamo zo svojej izby a dnes je z neho úspešný chalan, ktorý má na svojom konte takmer 400 videí a pol milióna odberateľov!

Dnešná generácia, ktorá vyrastá na internete, našla spôsob, ako sa spropagovať, osloviť veľký počet ľudí prostredníctvom Facebooku, Youtubu či Instagramu a zarobiť si nemalé peniaze. Kľúč k úspechu je však overený – pracuj na sebe a rob to, čo ťa baví! Triumf vlogerov spočíva aj v tom, že v každom videu vyzývajú svojich fanúšikov, aby sa zapájali do diskusií a posielali im svoje reakcie a názory. Sledujúci potom majú pocit, že sú priamou súčasťou vlogu, napríklad ak majú možnosť vybrať ďalšiu tému videa.

https://www.instagram.com/p/BAkOZOKEk-H/?taken-by=expl0ited_

Expl0ited alebo aj Peter Altof začal točiť svoje videá pred tromi rokmi v byte v Prievidzi. Séria šialených faktov bola jedna z jeho prvých, na ktorej spolupracoval aj s ďalším vlogerom a kamarátom Matúšom. Čoskoro začali dostávať od fanúšikov prvé darčeky a ako inak, natáčali si ich rozbaľovanie. Ľudia, ktorí im ich zaslali, tak mohli vidieť bezprostredné reakcie oboch chalanov. Od prvých videí sa Expl0ited vypracoval na jedného z najlepších vlogerov na Slovensku aj v susedných Čechách a získal niekoľko ocenení. Natočil rôzne sketche a veľkú popularitu si získal so svojimi sociálnymi experimentmi, ako „Pusa alebo Paralyzér“. Občas však ide zábava bokom a potom vznikne aj niečo inšpiratívne ako „Pomoc Bezdomovcom.“

https://www.youtube.com/watch?v=zGZtDNiLNhI

Vlogeri si okrem videí privyrábajú predajom tričiek, náramkov a taktiež im sponzori platia za spropagovanie ich produktu. Vďaka tomu si Expl0ited napríklad skočil z najvyššieho zoskokového komína na Slovensku, ktorý má 110 metrov. Dnes už má tento 19-ročný chalan na konte niekoľko nezabudnuteľných zážitkov, ktoré si mnohí ľudia za svoj život nikdy nevyskúšajú, stretáva sa so známymi ľuďmi a priatelí s mnohými vlogermi, napríklad s Gogom, ktorého meno je vo virtuálnom svete na Slovensku najznámejším pojmom. Peter momentálne študuje na vysokej škole, máva stretnutia s fanúšikmi, býva v prenajatom byte so svojím najlepším kamarátom, chodí s vlogerkou Momou a má vlastnú šou v prvom česko-slovenskom Youtube rádiu. Celkom slušné, nie?

https://www.instagram.com/p/BBRxeS-ICZO/?taken-by=expl0ited_fanpage

Malá ochutnávka z Explových videí:

https://www.youtube.com/watch?v=Q5OHjW1DdTs

Majte sa fán-tasticky! 🙂  Foto: Instagram | Video: YouTube [/sociallocker]