Filip Jankovič, ktorý stál vďaka dokonalým pohybovým schopnostiam na jednom pódiu s Georgom Michaelom či Justinom Bieberom, patrí na Slovensku medzi tanečnú elitu. Sympaťák, ktorému na tvári nikdy nechýba úsmev, zažiaril aj v šou Česko Slovensko má talent, kde sa s extravagantným tancom na podpätkoch prebojoval až do finále. Mladík z Trenčína nie je len tanečník, pri natáčaní Rakbyho videoklipu k singlu ,,Prázdna“, zasadol aj na režisérsku stoličku! [sociallocker]

 

Filip, o tom, že si úžasný tanečník, niet pochýb. Kedy si s tancom ako takým začal?

Ďakujem. 🙂 Dá sa povedať, že už v bruchu. Narodil som sa rodičom- tanečníkom, mama chodila ešte aj s bruškom na tanečné súťaže, takže tanec mám zakorenený v každej žile môjho tela.

Ako sa ,,obyčajný“ slovenský tanečník dostane na pódium so svetovými hviezdami?

Hlavne ak veľmi chce, túži po úspechu a nie je sklamaný z neúspechov. Ja na sebe pracujem už niekoľko rokov, nespočetne veľa ľudí sa ma snažilo odradiť od mojich snov, no nikdy som sa nedal. To odporúčam aj ostatným ,,snílkom“. Nikdy sa nevzdávať a ísť za svojím.

Tancoval si s viacerými spevákmi a speváčkami svetových rozmerov, na ktorú show si spomínaš doteraz?

V hlave mi teraz prebehlo strašne veľa skvelých podujatí, ale zastavil som sa na súkromnej módno – tanečnej prehliadke Stelly McCartney. Tu sme robili show s ,,najväčšími“ topmodelkami a herečkami pred zrakmi Rihanny, Kate Moss či Anny Wintour. Bolo obrovským zážitkom byť v jednej miestnosti s absolútnou elitou.

V Česko Slovensko má talent si sa na podpätkoch pretancoval až do finále. Nie je problém zohnať si lodičky pánskej veľkosti? 🙂

Áno, je. Všetky, ktoré sa mi páčia, majú v malých číslach. No sú rôzne čínske obchody, kde nájdem topánky, do ktorých svoju nohu nasuniem. 🙂

 

Kupuješ si aj nejaké špeciálne alebo zostávaš verný klasickej čiernej?

Čierne sú najlepšie, hodia sa ku všetkému. Momentálne používam čierne čižmy pod kolená, ktoré perfektne držia celú nohu pokope.

Dôležité je vážiť si seba samého!

Kde si sa inšpiroval? Prečo práve toto? Čím je pre teba tento druh umenia výnimočný?

Cítim sa na podpätkoch sebavedomo a se*y, rozumiem, prečo v nich ženy vydržia trpieť celú noc. Inšpiroval som sa tanečníkmi z New Yorku a Los Angeles.

Nedá mi nepochváliť ťa za skvelý a osobitý štýl, ktorý je pre teba tak charakteristický. Kde najčastejšie nakupuješ?

Ďakujem. Mám rád lacné veci, ktoré dobre vyzerajú, takže ma vždy nájdete hrabať sa v zľavách. 🙂 Tie potom spájam s drahšími kúskami, ktoré si dovážam zo zahraničia – Londýn, Miláno, L.A.

 

Potrpíš si aj na značky?

Značky nemám rád, pretože majú veľmi delikátne materiály a o tie sa treba starať. Ja na to nemám čas. Mám zopár kúskov, s ktorými behám po čistiarniach, no nebaví ma to. 🙂

Pôsobíš vyrovnane a sebavedomo. Čo by si odkázal ženám, ktorým zdravé sebavedomie chýba?

Dostali sme telo, s ktorým žijeme po celý život. Keď to telo prijmeme a budeme ho mať radi, začne sa to prejavovať, ako u okolia, tak aj u samého seba, a to tým, že sa ešte viac rozžiari. Dôležité je vážiť si seba samého.

Filipovi ďakujeme, že si našiel čas a prajeme mu veľa úspechov a málo zlomených podpätkov! 🙂

 

 

 

 

 

Foto: Instagram, Pinterest [/sociallocker]