Priateľstvom medzi mužom a ženou sa zaoberalo už nespočetne veľa ľudí. Ako je to ale naozaj? Je možné udržiavať čisto priateľský vzťah medzi osobami opačného pohlavia?

Určite ste už mali vo svojom živote najlepšieho priateľa opačného pohlavia, ktorému ste dokázali povedať takmer všetko a trávili s ním takmer všetok svoj voľný čas. Stalo sa vám, že časté stretávanie sa viedlo k hriešnym myšlienkam typu: „ak nám to klape teraz, určite bude aj vo vzťahu?“ Avšak, nie vždy to tak musí byť! Je nutné si uvedomiť, že človek sa správa úplne inak v partnerskom aj v priateľskom vzťahu. Ak vaša kamarátka žije šťastne už niekoľko rokov so svojím niekedy len kamarátom, neznamená to, že vy budete mať rovnaké šťastie. Vždy treba zvážiť pozitíva aj negatíva.

Priateľstvá vo filmoch

Vo väčšine romantických filmov sa hlavný príbeh točí okolo muža a ženy, ktorí sú najlepšími priateľmi, no majú svoje vlastné životy, vlastné rodiny. Vo filme ,,S láskou, Rosie“ si hlavní hrdinovia museli vyskúšať manželstvá s inými ľuďmi, dokonca s nimi mali aj deti. V závere si však uvedomili, že sú spriaznené duše a strávili zvyšok svojho života spolu. Podobný kolotoč sa odohráva v stovke ďalších filmov. Diváci sa často vžívajú do príbehov hlavných hrdinov, vďaka ktorým im priateľstvo s opačným pohlavím a následne vzťah s ním, príde úplne prirodzené. Podľa toho prispôsobia aj svoju súčasnú situáciu. Naivita ľudí je v tomto ohľade veľká, pretože si mylne namýšľajú, že čo sa stalo vo filme, stane sa aj v realite.

Priateľstvo vs. láska

Určite ste sa aj vy ocitli v situácii, kedy ste uvažovali nad tým či posunúť váš vzťah s priateľom ďalej. Vždy je tam to ALE. Čo ak sa niečo pokazí a vy stratíte aj milovaného človeka, aj priateľa? Na strane druhej, čo ak vám to vyjde a budete šťastí do konca života? Ideálne riešenie na túto situáciu neexistuje. Je to buď – alebo. Niekomu to vyjsť môže, no nie každý má to šťastie. Aj keď je rozhodnutie ťažké, bez risku nie je zisk. No pamätajte, že ak raz zájdete ďalej, je veľmi ťažké vrátiť sa len k čistému priateľstvu.