V stredu ráno obletela Slovensko šokujúca správa, ktorej stále nemožno uveriť. Talentovaný herec a hudobník Daniel Heriban odišiel na večný odpočinok. Vo veku 43 rokov zomrel nečakane na zástavu srdca. 

Podľa informácií TV JOJ sa Daniel Heriban deň pred svojou smrťou sťažoval na veľké bolesti chrbta, ktoré ho priviedli až do lekárskej ambulancie. S rovnakými ťažkosťami bojoval aj v stredu ráno, kedy bola k nemu privolaná pomoc.

,,V ranných hodinách sme k pacientovi vyslali posádku záchrannej zdravotnej služby, ktorá ho na mieste zásahu oživovala. Resuscitácia však bola neúspešná, preto bol následne na miesto vyslaný obhliadajúci lekár,“ vyjadril sa pre TV JOJ hovorca záchranárov Martin Balko.

Dva dni pred smrťou ešte zarezával

Ešte v pondelok však nič nenasvedčovala tomu, žeby mali obľúbeného herca skľučovať nejaké ťažkosti. Plnil si svoje pracovné povinnosti v rámci krimi seriálu Metóda Markovič: Hoje podľa skutočného príbehu o sériovom vrahovi Ladislavovi Hojerovi. V novinke z produkcie Voyo Originál stvárnil Hojerovho obhajcu Štefana Žabimajerského.

,,Dano Heriban bol pre túto rolu ako stvorený, pretože oplýval rovnakými vlastnosťami. Bol to poctivý, zodpovedný profesionál a zároveň veľmi citlivý človek. Jedným výrazom tváre dokázal zahrať to, na čo iní potrebujú mnoho slov. Celý štáb minisérie Metóda Markovič: Hojer je touto správou zdrvený. Stalo sa tak pár dní pred koncom natáčania,“ uviedol pre web Markiza.sk kreatívny producent Voyo Tomáš Hruška, ktorý ostal zo smutnej správy v šoku rovnako ako celá verejnosť.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce informácie sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Dano Heriban ako Štefan Žabimajerský

Zdroj: Joj.sk, Markiza.sk | Foto: Instagram/waldemarski, bluehillspicturesproduction