A je to za ním. Najočakávanejší pretek v tomto roku! Medzi viac ako 10 tisíc pretekármi, ktorí sa zúčastnili ,,Spartan Race“ v Californii, bol aj Dušan!

Športovec, ktorého cestu sledujeme už niekoľko týždňov, absolvoval majstrovstvá sveta súťaže ,,Spartan Race“, kde sa stretla svetová špička pretekárov zo 17 krajín. Čakala na nich 24 kilometrová trať s prevýšením 1400m! Pre nezaujaté nešportovkyne je to ale absolútne bezpredmetná informácia :)

Zapík sa ani v tak veľkej konkurencii nestratil a obsadil krásne 57 miesto. Ak by ste chceli absolvovať niečo podobné, Dušana sme pre vás o jeho dojmoch vyspovedali.

Splnil pretek tvoje očakávania? Priblíž nám svoje pocity zo samotných majstrovstiev.

,,Pocitovo som si pretek skutočne užíval hneď od štartu, kde si na nás organizátori prichystali namočenie tak približne po prsia v cca 10 stupňovej vode. V priebehu trate som si vychutnával každú minútu a nejakú extra veľkú krízu som nemal. Aj keď sa začali ozývať kŕče, s tými som sa však neobvykle dobre dokázal popasovať. Malú bezmocnosť som začal cítiť asi 1,5 km pred cieľom, kde sa približne 500 metrov do zjazdovky nosili skutočne VEĽMI ťažké vedrá so štrkom. Nosiť sme ich museli za dno. Zvládol som aj to a tak som mohol prebehnúť cieľom za potlesku a prítomnosti parťákov z tímu.“

V čom sú americké ,,spartany“ iné ako tie v Európe?

,,V porovnaní s Európou sú tieto preteky lepšie v organizácii a prekážkach. Trestné cviky sú kontrolované z videozáznamu, pri každom zlom či nesplnenom angličáku prichádza penalizácia, prípadne aj diskvalifikácia.“

5

Dušan je správne vychovaný chlap, chcel by sa predovšetkým poďakovať :)

,,V prvom rade by som sa chcel poďakovať rodine, od ktorej dostávam obrovskú podporu, bratovi snáď úplne za všetko, na čo si len spomeniem! Ďalej pár priateľom, ktorí pre mňa robili absolútne maximum a podporovali ma – menovite Zuzka R., Ivet Č., Jožka M., Honza L. Petra V., Tereza B. Veľké ďakujem patrí sponzorom, bez ktorých by som nemohol odcestovať, mestu Jeseník, CAMPA- NET a.s., MORONG – SLUKO s.r.o, SlovakWoman.sk, svojmu tímu Extreme Obstacle Runners, Kamil Oříšek, Marek Mikulík, Martina Juříková a Kyani team.“

Pre Dušana sme si pripravili malé prekvapenie, v podobe pozitívnych ohlasov od fanúšičiek. Držíme ti prsty aj naďalej a veríme, že ešte urobíš dieru do sveta :)

Ak chcete vedieť viac, kliknite na fanpage jeho tímu, Extreme Obstacle Runners

Mirka: Keďže som veľký fanúšik Dušana, tak som sledovala celú ich cestu podľa updatov na fanpage. Ako sa nedá nefandiť Dušanovi, keď má také dokonalé telo a úsmev? :)

Zuzana: Dušan ma zaujal z fotky, ktorú som zahliadla na sociálnej sieti. Z dôvodu, že ma obrazne povedané, vyprovokoval jeho zaujímavý pohľad. Vedela som, že je športovec, ale jeho cestu som bohužiaľ nesledovala, nie som veľmi športovo založený človek. A verím tomu, že som prišla o veľa.

6

Lenka: Podporujem svojich priateľov a ľudí, ktorých mám rada. Dušan si svoju cestu na MS zaslúžil za to, ako sa pripravoval a trénoval.

Ivana: Väčšine vyjadrení, ako sú názvy prekážok, rôzne čísla a kilometre, tak tomu ja vôbec nerozumiem. Avšak dávno som nevidela tak charizmatického a dobrou aurou oplývajúceho človeka. Preto som mu od začiatku fandila a držala prsty. Šikovný frajer!

Miška: Kvôli nemu som začala sledovať všetky blogy, stránky a skupiny Spartan Race. Fandím mu, pekná práca!

Unikol vám nejaký článok o Dušanovi? Prečítajte si ich:

Dušan Zapalač – cesta za svojím snom, časť prvá

Dušan Zapalač – cesta za svojím snom, časť druhá

Dušan Zapalač – cesta za svojím snom, časť tretia

Dušan Zapalač – cesta za svojím snom, časť štvrtá

Dušan Zapalač – cesta za svojím snom, časť piata

Dušan Zapalač – cesta za svojím snom, časť šiesta