Pri dnešnom uponáhľanom spôsobe života si naše telo vyžaduje pravidelný odpočinok. Nielen fyzická, ale najmä psychická únava s nami dokáže poriadne zatočiť a my sme častokrát podráždené a náladové. Ak sa tomu chcete vyhnúť, mali by ste si dopriať pravidelný relax. Nechajte sa inšpirovať niekoľkými jednoduchými tipmi, ako na to s prírodnými éterickými olejmi.

Už v stredoveku využívali čaro olejov najmä Egypťania či Gréci. Prírodné oleje majú všestranné využitie a sú veľmi ľahko dostupné v rôznych predajniach alebo priamo od bylinkárok. Bazalka, aníz, levanduľa, čierne korenie, mäta, vanilka či škorica – je len na vás, ktorý si zvolíte pre svoje uspokojenie.

KÚPEĽ

Premiešajte si niekoľko kvapiek éterického oleja spolu s obyčajným olejom do kúpeľa a vlejte ho do vane s horúcou vodou. Pozor, éterický olej nekvapkajte do vody samotný, zostal by totiž iba na hladine. Takto si dokonale oddýchne nielen vaše telo, ale i myseľ, pretože príjemnú vôňu zároveň i vdychujete. Môžete použiť vanilku alebo pomaranč.

OBKLADY

Výborný spôsob, ako sa zbaviť napríklad bolesti hlavy je, ak si na vlhký uterák kvapnete zopár kvapiek oleja a priložíte na krk či čelo. Olej sa tak lepšie vstrebe pod pokožku a začne účinkovať. Výbornou voľbou je šalvia alebo eukalyptus.

121

MASÁŽ

Najlepší a najrýchlejší spôsob ako sa olej dostane pod vašu pokožku je priame masírovanie. Pár kvapiek zmiešajte s masážnou emulziou a jednoducho vmasírujete. Pomôže vám tak pri bolesti chrbta alebo opuchnutých nohách. Účinná je napríklad levanduľa.

V prípade, že neobľubujete aplikáciu olejov priamo na vlastnom tele, medzi účinné spôsoby patrí aj ich inhalovanie či vdychovanie pomocou aromalampy. To zaručene povzbudí nielen vašu myseľ, ale krásne vám rozvonia celú miestnosť.

Foto: Pinterest