Módne trendy sú prelietavé a každý rok sa menia. No móda sa neustále opakuje. To, čo bolo trendy pred 40 rokmi, môže byť zajtra opäť v kurze. Dôkazom toho je aj návrat hippie módy zo 70. rokov minulého storočia – šatky okolo hlavy, okrúhle okuliare, plátené tenisky, rifľové šortky a kvetované vzory. Okrem toho je späť námornícky štýl a nielen v móde, ale aj v bytových doplnkoch. Aké jednotlivé kúsky sú teda v kurze toto leto?

 

Akú bundu si vybrať na chladnejšie večery?

Kožené dámske bundy sú späť. Pozor, nemôžu mať však akýkoľvek tvar. Nekupujte si žiadne neforemné niečo, čo si hovorí bunda. Dôležité je, aby pekne kopírovali líniu vášho tela. In sú tmavé farby s vypchávkami na ramenách, jednoduchý dizajn, žiadne čačky-hračky. Okrem toho sú chic aj kratšie rifľové bundičky, ktoré môžete nosiť prakticky ku všetkému. Zdá sa vám na bundu príliš teplo? Nahraďte ju jednoduchým sakom v pastelových farbách.

Pončá sú späť

Pončá sa k nám dostali z Mexika, no miesto fúzatých Mexičanov jazdiacich na somárovi so sombrerom a tequilou sú ideálne na chladnejšie večery pre vás, dámy. Rôzne vzory, farby, vašej predstavivosti sa hranice nekladú. Tak ako pončo prešlo mnoho hraníc, kým sa sem dostalo, tak sa nebojte búrať hranice konvencie ani vy. Okrem toho vás môžu zahriať aj elegantné dámske svetre, ktoré podčiarknu vašu ženskosť predsalen viac ako pončo.

Nepodceňujte magickú silu doplnkov

Poznáte to, že celý život sa skladá z detailov? Tak aj dokonalý outfit sa skladá z detailov. Hoci už dávno neplatí, že kabelka musí byť rovnakej farby ako topánky, na detailoch záleží. Dajte si záležať na tom, aby kovové časti kabelky ladili s vašimi šperkami. Máte na kabelke strieborné pracky? Noste aj strieborné náušnice a náhrdelníky. Máte kabelku modrej farby? Snažte sa o to, aby aj vaša peňaženka  bola v týchto odtieňoch. Áno, detail, ale viete aký dobrý dojem dokáže vytvoriť?