Pred dvomi týždňami prišli o život dvaja nevinní ľudia, ktorým sa stala osudným návšteva baru určeného pre LGBTI komunitu. Na svoju „inakosť“ teraz doplatil ďalší mladý muž, čo nenechalo chladným speváka Adama Pavlovčina alias Adonxsa.

Víťaz poslednej série SuperStar sa ako jeden z mála mužov slovenského šoubiznisu netají tým, že je gay. Aj preto sa mu do instagramovej schránky dostala zúfala prosba.

,,Kamaráta mi v Nitre pred pár dňami dokopali na zemi iba kvôi tomu, že si dal pusu s chlapcom a videli ho… Leži teraz v Ružinove a zajtra má operáciu. Už je na tom psychicky lepšie a bol by som rád, ak by sa o tom dozvedelo viac ľudí a začalo sa to všetko niekam posúvať… Neviem, komu napísať, tak sa obraciam na teba s malinkou dušičkou, keďže viem, že máš kontakty…,“ znie text správy, ktorú obdržal Adam Pavlovčin. Smutný prípad Adonxsa prinútil k tomu, aby ľuďom inteligentným spôsobom prehovoril hlboko do duše, pričom v príspevku označil profil slovenskej polície.

„Ešte ťažšie sa mi verí obsahu správy a faktu, že takýto typ agresie, nenávisti a hnevu sa naozaj stáva normou našich dnešných dní. Je naozaj hrozné, že chlapec teraz leží v nemocnici a práve dnes je operovaný len na základe toho, že sa niekomu nepáčil jeho verejný prejav lásky,“ uvádza vo videu spevák, ktorý sa po prečítaní spomínanej správy spojil nielen s jej autorom, ale i s napadnutým mladíkom.

 „Dúfam, že, keď sa chalan zotaví, vráti sa späť plný lásky a nie strachu a verím, že ho tento traumatizujúci zážitok nepoznačí a nebude sa báť chodiť po ulici iba kvôli svojej identite a kvôli tomu, koho miluje. Pretože tam sa nemôžeme dostať, nemôžeme sa báť chodiť po ulici kvôli tomu, kým sme,“ pokračuje účastník siedmej série šou Tvoja tvár znie povedome prikladajúc na záver odkaz, ktorý by si mali už navždy všetci zapamätať.

„Hnev, agresivita, násilie nikdy k ničomu neviedli a nikdy k ničomu viesť nebudú, pretože nie sú normou našej spoločnosti a nemali by byť normou. Muž s mužom je norma, žena so ženou je norma, transorodoví ľudia sú norma, nebinárni ľudia taktiež norma a mohol by som pokračovať ďalej… Rovnako, ako heterosexuálne páry sú norma,“ vysvetľuje Adonxs upozorňujúc na skutočnosť, že bozky medzi ženami a mužmi nie sú provokáciou, iba prejavom lásky.

Celé vyjadrenie Adama Pavlovčina

Zdroj/Foto: Instagram/ageofadonxs