Zamýšľali ste sa už nad tým, kde strávite prelom starého a nového roka? Ak patríte medzi nenapraviteľných romantikov, ktorí majú navyše radi umenie a jedinečnú atmosféru, nechajte sa zlákať dokonalým Parížom.

Paríž, čarovný Paríž. Francúzsko, ktoré má tú výsadu, že je jeho hlavným mestom, sa nachádza v departemente Paríž, v regióne Île-de- France. Je mestom módy, umenia, nespočetného množstva historických a kultúrnych pamiatok, neodolateľnej atmosféry, na ktorú v živote nezabudnete, a na ktorú budete ešte dlho spomínať. Povedal vám už niekto ,,Je t‘ aime“ pod Eiffelovkou? Predpokladáme, že odpoveď je nie, avšak nezúfajte – môžete to predsa napraviť. V tomto období vám množstvo cestovných kancelárií ponúka silvestrovský zájazd do Paríža. Či si už vyberiete cestu lietadlom alebo autobusom, zážitok bude rovnaký. Viete si predstaviť niečo krajšie ako privítať Nový rok v meste lásky so svojou polovičkou? Nič nie je stratené ani v prípade, že ste single. Parížu sa hovorí aj mesto svetiel a spraviť si s kamoškou dámsku jazdu je tiež perfektnou voľbou.

1

Čo musíte v Paríži navštíviť?

Nepochybne je to pýcha Francúzska, ktorá je pomenovaná po jej stvoriteľovi, Gustavovi Eiffelovi – Eiffelova veža alebo po francúzsky ,,la Tour Eiffel“. Výhľad z jej poschodí vás určite nadchne. Okrem iného uvidíte aj najmodernejšiu štvrť Paríža, ,,La Défense“. Nezabudnuteľným zážitkom je plavba po Seine či návšteva múzea Louvre, kde sa na vás záhadne usmeje Mona Lisa. Čítali ste už román od Viktora Huga ,,Chrám matky božej v Paríži“? Práve toto je niekdajší názov katedrály Notre – Dame, ktorá sa nachádza v centre mesta, v île de la Cité.

Viete čo dal postaviť Napoleon Bonaparte na znak svojej sily a víťazstva? Áno, uhádli ste. Je to ,,Víťazný oblúk“, z ktorého je taktiež nádherný výhľad na celú metropolu. Ak ste sa niekedy zamýšľali nad tým, čo je najvyšším bodom tohto podmanivého mesta, je ním bazilika Sacré – Coeur, ktorá je naozaj krásna a nachádza sa v štvrti umelcov, Montmartre. Práve tú môžete poznať zo strieborného plátna z filmu Mouling Rouge, ktorý preslávila Nicole Kidman a Ewan McGregor. Krásy Paríža a jeho nespočetné pamiatky ste mohli obdivovať aj v thrilleri ,,Da Vinciho kód“ či mnohých iných kinematografických dielach.

3

Tiež ste si na chvíľu predstavili, ako si dávate novoročný croissant s dobrou kávou na brehu Seiny? Neváhajte, Vianoce sa blížia a týmto darčekom nepochybne potešíte svoju polovičku viac, ako párom čiernych ponožiek. 🙂

Autor: Alena

Foto: Pinterest