Smoothie a zelené nápoje sú jednoduchým spôsobom, ako efektívnejšie dopraviť a zužitkovať výživné látky v organizme. Pri detoxikácii organizmu či diéte sa ľudia zameriavajú najmä na jedlo, no na nápoje často zabúdajú. Ako to zmeniť?

Smoothie a zelené nápoje, ktoré sú súčasťou raw potravín, tzv. surovej, živej stravy, sú súčasným trendom v gastronómii. Ľudské telo je tvorené zo živých buniek, a preto je logické, že sú najlepšie živené živými potravinami, ich živinami a neporušenou energiou. Najprospešnejšia je preň jednoduchá strava, ktorá obsahuje najviac živín a je ľahko stráviteľná. Preto si pred vrhnutím sa na diétu dobre zvážte, akú formu si vyberiete, pretože aj počas nej potrebujete svoje telo zásobiť živinami, minerálmi a vitamínmi.

Smoothies si hravo pripravíte doma z nenáročných plodov ovocia či zeleniny. Ponuka je neobmedzená a fantázii sa medze nekladú. Ideálne je však to, čo je vám najviac dostupné. Pre prípravu tohto zdravého nápoja použite rôzne druhy ovocia ako maliny, broskyne, hrušky, jablká, banány či marhule. Nezabúdajte však na to podstatné a to je mlieko, džús či voda, ktorú sa rozhodnete použiť. Ak máte problém s laktózou či kyslosťou 100% džúsov, smoothie môžete pripraviť aj pomocou pramenitej vody, ktorá nezaťažuje  organizmus a je pre telo prirodzená.

Tip na zelený smoothie nápoj

  • Menšia hŕstka špenátu
  • 1 malá uhorka
  • Zázvor
  • Mäta
  • Šťava z citróna
  • 100 ml vody

Postup: Umyjete špenát, natrháte ho a dáte do mixéra. Následne umyte uhorku, zbavte ju semienok a tiež nakrájajte. Nastrúhajte zázvor zhruba na 1 čajovú lyžičku. Všetko dajte do smoothie makeru, pridajte mätu a zalejte vodou. Rozmixujte do hladka. 🙂

spenat_073ok

Zdroj: Toma Natura