Nové objavy v oblasti výskumu ľudskej inteligencie často vzbudzujú záujem, preto sa vedci zameriavajú na zdanlivo nesúvisiace vlastnosti a skúmajú ich naozaj zo všetkých strán. Tentoraz objavovali súvis oblých tvarov tela – konkrétne širších zadných častí s inteligenciou ich majiteliek.

 

Veľký zadok vás robí šikovnejšou!

Ako uviedol on-line časopis „evivam.de“, výskumníci z britskej Oxfordskej univerzity pracovali na štúdii, ktorá dokazuje, že ženy s veľkým zadkom sú šikovnejšie ako ostatné. Na svedomí to má predovšetkým prebytok zdravých omega-3 tukov. Tie majú pozitívny vplyv na vývoj mozgu a na inteligenciu žien, ktoré sa pýšia oblejšími krivkami.

Internetový časopis „brigitte.de“ v tejto súvislosti uvádza ďalšiu štúdiu, ktorá potvrdzuje výsledky výskumníkov z Oxfordu. Vedci z Kalifornskej univerzity a University of Pittsburgh dali 16 000 ženám test kognitívnych schopností. Zaujímala ich hlavne schopnosť riešenia problémov a miera kreativity. Po vyhodnotení výskumníci zistili, že ženám so širším zadkom sa v testoch darilo lepšie.

Veľký zadok vás robí zdravšou!

Ďalším plusovým bodom širších bokov je vraj lepšie zdravie. Výskumníci z Oxfordu dokázali prepojenie medzi väčším zadkom a nízkou hladinou cholesterolu. Okrem toho ženy s týmito prednosťami produkujú viac hormónov. V dôsledku toho rozkladajú viac cukru než ženy s úzkymi bokmi. Preto sú menej postihnuté cukrovkou.

Navyše husté tukové tkanivo na zadku zachytáva škodlivý tuk na tomto mieste a sčasti mu bráni vstupovať do kardiovaskulárneho systému. Skvelá správa pre Kim Kardashian (37) – stále si môže hovoriť, že je zdravá a inteligentná žena 🙂

Zdroj: bunte.de | Foto: Instagram