Zamýšľali ste sa už niekedy nad tým, koľko asi mesačne miniete na kozmetiku? U väčšiny z vás je to nemalá suma. Práve vďaka kokosovému oleju ušetríte a budete ešte krajšia! Ospevujú ho modelky, speváčky, herečky, ale aj bežné ženy. V čom je taký zázračný?

Keď sa povie olej, určite si v prvom rade predstavíte slnečnicový, na ktorom smažíte nedeľný obed. Do popredia sa však už dostáva aj olivový, tekvicový či mandľový. Čoraz častejšie sa však začína hovoriť o účinkoch kokosového oleja, ktorý sa vyrába z kokosového orecha a to extrakciou z jeho dužiny. Nájdete ho najmä v tuhom stave, pretože sa roztápa až pri 20- 26 stupňov celzia, závisí to od konkrétneho druhu. Je typický najmä svojou prenikavou vôňou. Ak vám prekáža, je možné zadovážiť si olej aj bez nej. Možno ste o tom nevedeli, no okrem toho sa ponúkajú aj netypické produkty, napríklad s príchuťou čokolády a môžete ich využiť takmer na všetko! Nakoľko je veľmi zdravý, gazdinky ho veľmi radi využívajú najmä v kuchyni. Obsahuje nasýtené mastné kyseliny, podporuje trávenie a zlepšuje imunitu. Môžete ním nahradiť všetky ostatné druhy, dá sa na ňom vysmážať, využívať ako prísadu do šalátov, koláčov, všade kde sa vám hodí. Je vynikajúci najmä vďaka tomu, že sa neprepaľuje, stačí keď ho prefiltrujete a môžete ho použiť znova.

hfdksjfsdf

Tento prírodný produkt poteší však najmä ženy vďaka jeho priaznivým účinkom na krásu. Vyhoďte zbytočné krémy, masky na vlasy, odličovacie prostriedky, krémy na holenie. Kokosový olej ich všetky nahradí. Chcete mať vlasy ako z reklamy? Postará sa o to! Naneste si pred spaním olej na suché vlasy a kým vy budete počas noci spať, on bude pracovať. Ráno, po prebudení, si stačí olej zmyť a vlasy budú lesklé, hladké a zdravé. Okrem iného si z neho môžete dokonca vyrobiť zubnú pastu či špirálu na oči. Stane sa vašou vlastnou všestrannou bio kozmetikou. Využíva sa aj na opaľovanie či zmiernenie spálenia od slnka. Ocenia ho tiež ženy, ktoré majú problém s prvými ostrými lúčmi slnka. Stačí keď sa natretie pred opaľovaním kokosovým olejom a až potom mliekom na opaľovanie. Zaručene sa už nikdy nespálite a ak predsa áno, kokosový olej vám behom pár hodín zmierni začervenanie. Je taktiež dobrý na posilnenie slabých nechtov, na suchú pokožku a zmierňuje akné. V neposlednom rade ho môžete využiť aj na dezinfekciu rán či pri hojení tetovania. Ak si myslíte, že toho stále nie je dosť, môžete ho vyskúšať aj na dodnes neprebádané veci a objaviť tak jeho ďalšie prednosti.

Ak neviete kde tento zázrak kúpiť, je dostupný aj v bežných drogériách, no väčší výber v značkách a druhoch budete mať v bio obchodoch či na internete. Skladovanie je podmienené vášmu osobného úsudku. V prípade, že preferujete stuhnutý olej, môžete ho uskladniť v chladničke, v opačnom prípade, ak však nemáte v byte veľmi teplo, ho stačí mať tam, kde ho budete mať vždy po ruke. 🙂