Netreba ho predstavovať, všetky ho dobre poznáme. Už dnes tento spevák, producent, herec a tanečník chystá veľkú párty, aby oslávil svoje 35. narodeniny. A my mu prajeme veľa úspechov, aby sme sa na neho mohli ešte dlho dívať.

Justin pochádza z amerického štátu Tennessee a jeho kariéra mu bola predurčená od narodenia. Od útleho veku miloval pohyb a už ako malý vyhral tanečnú súťaž ,,Dance Like New Kids On The Block“. V 11. rokoch sa objavil v TV show pre mladé talenty a tak sa začala aj jeho spevácka kariéra.

justin

Zlom však prišiel až v čase, keď dostal šancu pravidelne vystupovať v TV programe od produkcie Walta Disneyho ,,Mickey Mouse Club“, kde sa zoznámil s Joshuom Scottom Chasezom. S ním od svojich 15. rokov spieval v chlapčenskej popovej kapele N*Sync, ktorá vydala 3. štúdiové albumy a získala si množstvo fanúšikov a ocenení. Od roku 2001 sa Justin venuje výhradne vlastnej tvorbe.

mmc

V TV Show sa Justin spoznal aj so svojou prvou veľkou láskou Britney Spears. Začali spolu chodiť keď mali 17. rokov a boli jedným z najsledovanejších párov šoubiznisu. Nikto nevie, prečo Britney Justina podviedla. Nikto nevie či za to mohla prílišná medializiácia alebo hlúposť, no je isté. Justin bol pre ňu chlapom, na ktorého sa nezabúda, keďže s ním údajne prišla o panenstvo. Pár sa rozišiel po viac ako 4 rokoch a Justin venoval Britney pesničku ,,Cry Me A River“.

Po rozchode s Britney sa Justin vrhol na prácu a vydal sólový album ,,Justified“. Tiež si založil vlastnú organizáciu ,,Justin Timberlake Foundation“, ktorá podporuje výuku hudby na školách. Okrem toho bol neustále sledovaný bulvárom pre jeho kratšie i dlhšie vzťahy s hviezdnymi celebritami. Chodil napríklad s Alyssou Milano zo seriálu Čarodejnice a od roku 2003 randil s herečkou Cameron Diaz. Ich vzťah trval tri roky a zdá sa, že každý rozchod posunul Justinovu kariéru o niekoľko stôp vyššie – vydal totiž svoj druhý album ,,Future Se*/ Love Sounds“. Ten obsahuje známe hity ako ,,Se*y Back“ alebo ,,What Goes Around… Comes Around“, kde si v klipe k piesni zahrala známa dračica Scarlett Johannson. Zároveň bol časopisom People označený za najzvodnejšieho muža roku 2007.

fwb

Justin je nesmierne talentovaný a dokázal, že sa nestratí ani vo svete filmu. Natočil niekoľko kinohitov, pričom prvá známa snímka sa volá ,,Alpha Dog“, v ktorej stvárňuje problémového bohatého mladíka vo svete drog. Nadaboval aj kráľa Artuša v rozprávke o Shrekovi a väčší priestor dostal vo filme ,,The Social Network“ o vzniku Facebooku. V hlavnej úlohe ste ho mohli zaregistrovať v snímkach ,,In Time“ a ,,Friends With Benefits“. V týchto filmoch hral s uznávanými hollywoodskymi herečkami ako Mila Kunis, Amanda Seyfried či Olivia Wilde.

Justin chodil od roku 2007 s herečkou Jessicou Biel. Pár si po štyroch rokoch randenia prešiel krízou, no v roku 2012 ohlásili Justin & Jess svadbu a všetko sa zdalo byť zachránené. Odvtedy sú spolu, hoci sa verejne povrávalo o Justinovej nevere s jednou z jeho tanečníc. Informácie sa nepotvrdili a namiesto toho pár ohlásili, že sa stanú rodičmi. Dnes už Justin a Jessica majú takmer ročného syna Silasa Randalla Timberlake. Spevák medzitým stihol vydať dva ďalšie albumy ,,The 20/20 Experience“ a ,,The 20/20 Experience: 2 of 2″ s megahitom ,,Mirrors“. Vyzerá to tak, že našiel svoje šťastie a konečne sa mu darí v osobnom aj kariérnom živote. Všetko najlepšie k narodeninám, Justin. 🙂

Foto: wall.alphacoders.com, thedailybeast.com, Instagram, zastavki