Uplynulá nedeľa sa niesla v znamení hľadania talentov, ktorých cestu za titulom ,,Superstar“ budeme sledovať počas nasledujúcich týždňov. Kým niektorí speváci predvádzajú z kola na kolo čoraz lepšie výkony a profilujú sa z nich jasní favoriti súťaže, iným dopomáha skôr ,,jedinečnosť“ či šedý priemer. 

Je tomu len zopár hodín, čo Česko a Slovensko spoznalo 20 semifinalistov celosvetovo uznávanej šou Superstar 2018. Kým niektorí zo súťažiacich valcujú svojim spevom ostatných už od úvodných castingov, porota sa rozhodla dať šancu i tým, ktorí majú pred kamerou viac výhovoriek ako kvalitných výkonov.

Zaujímavý súťažiaci, ktorý prišiel na prvý konkurz v sprievode exfarmárov Lucie Gachulincovej a Dávida Bušku, sa celou šou brodí so značnou nervozitou a nízkym sebavedomím. Ryšavému mladíkovi, ktorý sa chce živiť spevom, je dokonca absolútne neznáma i jedna z najlegendárnejších skladieb od kultovej kapely Beatles, ktorú počas spievania viac pohnojil, než vyzdvihol. Napriek tomu mu dal kat Paľo Habera šancu a Jakubovi Pružinskému venoval svoju divokú kartu. Paradoxne však vyznieva fakt, že do ďalšieho kola opakovane takmer nepustil Mateja Bartka, ktorý podľa neho nezvládne kvôli nervozite chod súťaže. Čo potom večne roztrasený Jakub?

Podobne dopadla i účastníčka šou Zuzana Chalupová, ktorú poslal do semifinále Ben Cristovao. Speváčka bola od začiatku šou prezentovaná ako ,,Popoluška zo stužkovej“, ktorá mala ako jediná výsadu hviezdnej pomoci pri skúšaní skladby z autorského pera Emmy Drobnej,,Zle sa mi spievalo dnes, pretože pesnička sa mi úplne nepáčila. Myslím, že mi nesadla a nemohla som si za boha zapamätať slová, takže som sa vôbec nesústredila vlastne na tú pesničku, iba na tie slová, takže dnes to bolo fakt hrozné,” vyjadrila sa v uplynulom kole mladá speváčka. Tentokrát po priemernom výkone na kamery oznámila, že jej hlas znie na mikrofóne ,,inak“ než ,,normálne“. Nuž…

Divokou kartou Kataríny Knechtovej sa stal exotický spevák Dominik Gerda, ktorého nevšedný homeless štýl i hlas si zamilovali desiatky fanúšikov. Matěj Ruppert poslal priamo do semifinále slovenskú Adele alebo Adélu Ferencovú, ktorú môžete poznať aj z ďalšej šou Česko Slovensko má talent. 

Najväčším prekvapením šou bolo vypadnutie Jasmíny Tůmovej, ktorá na rozdiel od mnohých súťažiacich zaspievala pridelenú skladbu od Katy Perry s absolútnym prehľadom. Kvalitný výkon ocenili porotcovia, súperka, ktorá sa dokonca rozplakala, no taktiež diváci pri televíznych obrazovkách. Speváčka však zrejme nebola dostatočne atraktívna pre talentovú šou, v ktorej si nanešťastie mohlo nájsť cestu len 10 dievčat, ktoré účasťou valcovali castingy a 10 chlapcov. Svoj negatívny názor k jej vyradeniu vyjadrilo na sociálnych sieťach aj množstvo divákov Superstar, ktorí tento krok považujú za absurdný. Aký je váš názor?

Divoká karta poroty

Všetci postupujúci

Zdroj: Markiza | Foto: Facebook