Anna zo Zeleného domu a jej najlepšia priateľka Diana boli spriaznenými dušami, ktoré sa zo všetkého spoločne tešili i smútili. Svetelnými signálmi takmer podpálili záclony či výskokom do perín skoro privodili infarkt Dianinej tete. A aby ste si pripomenuli aj scénu, ako Anna pozvala na návštevu Dianu a podarilo sa jej ju opiť, prinášame vám recept na malinový sirup, ktorý si dievčatá zamenili s vínom.

Raspberry Cordial, resp. malinový sirup, sa dokonca produkuje na Ostrove Princa Eduarda, v domovine Anny zo Zeleného domu a jej autorky Lucy Maud Montgomery.

Ingrediencie:

  • 500 g malín (čerstvých alebo mrazených)
  • 500 g bieleho cukru
  • 3 polievkové lyžice octu z červeného vína
  • 400 ml vody

Postup:

V hrnci zmiešajte 500 g čerstvých alebo mrazených malín s 500 g cukru a pridajte tri polievkové lyžice octu z červeného vína. Mierne ho zahrejte na sporáku, miešajte ho pomocou drviča na zemiaky, aby sa maliny rozdrvili. Keď sirup zhustne (a má podobu ťahavej lepkavej hmoty), sitom ho preceďte do misky, aby ste odstránili semienka. Do sita pridajte trochu vody (cca 400 ml), aby vyšla aj „posledná“ šťava z malín a zvýraznila sa tak chuť nápoja. Potom nalejte sirup späť do hrnca a varte, kým nevrie, ešte také dve minúty. Nakoniec ho nalejte do sterilizovanej fľaše a uchovávajte v chladničke štyri týždne.

Zdroj: anneofgreengables.com, inliterature.net | Foto: flickr.com