Milý denníček. Každé ráno, keď otvorím oči, sa prebúdzam s nádejou, že som jedinečná, mám dôvod na úsmev a sem tam aj nárok na kúsok kvalitnej hudby, ktorá by spravila môj deň o čosi čarovnejším. Ani si nepamätám, kedy naposledy som sedela len tak v tichu, veď či už pindám v pondelkovej zápche, v kaviarni, pred telkou či na pláži, z každej strany ma prenasleduje dobrá, z času na čas otrepaná, no v konečnom dôsledku vždy celkom stráviteľná hudba. A potom to prišlo!

Tresk, bum, cink, bááám, džžžžž, plesk, drb… Sedela som ako každé obyčajné dievča v rokoch so syndrómom PMS na letnej teraske bratislavskej ,,vývarovne“, kde som si pochutnávala na svojom pondelkovom dennom menučku za tri pade a vtedy to prišlo.. Buďme k sebe úprimné, nie je všetko zlato, čo sa blyští a ani ja osobne nepatrím medzi žurnalistickú elitu, ktorá by sa snažila svojimi primitívnymi príspevkami zmeniť celý svet. Napriek tomu som však stále presvedčená, že úsudok o reálnom živote mám celkom triezvy, a keďže mi nikto nedal 5 korún, aby som bez vlastného presvedčenia vyzdvihovala na základe PR textu bulls*it, skúsim sa s vami podeliť o svoj ,,bačovský“ názor z ľudu na jednu z letných noviniek slovenskej hudobnej scény. A čo vy? Môžete súhlasiť aj nemusíte.

Či už ráno vstanete pravou alebo ľavou nohou, občas je to skutočne úplne jedno, pretože život vám hodí pod chodidlá také polená, akým je napríklad aj nová ,,supertruper“ skladba od samozvanej raperky Dity. Po dlhom bádaní som zistila, že ide o mladú ,,umelkyňu“, ktorá sa evidentne hanbí za svoje pravé septembrové meno, prípadne si myslí, že to moje je krajšie. :D Nuž, po Denise Petríkovej ej kej ej Emily tu máme 16-ročnú Michaelu alias Ditu.

Ako sa píše v ďalších slovenských médiách, v škole i mimo nej zatracovaná a šikanovaná ,,majsterka slova“, ktorá sa potrebovala vykričať zo svojich problémov, vydala iba pred pár hodinami svoj pilotný singel ,,Chudoba v prepychu“. Oooooo, áno, ten, ktorého hudobná časť vás prefacká doslova z každej strany. Nechcem súdiť 16-ročné ,,dieťa“ či snahu dievčaťa ísť svojou cestou, avšak takto? Buďme k sebe úprimné, táto skladba je trestom roka od Mikuláša pre všetky zlé deti, veď hudobné prevedenie, ,,repovačky“ a ,,veľké myšlienky“ dámy, ktorá ledva prešla zo základky na strednú školu, pôsobia skôr tragikomicky než vážne. Ako sa však zdá, singel okrem mňa neohúril ani Slovákov, ktorí nenechali na mladej slečne nitku suchú. 51 nekonečných sekúnd monotónneho rozprávania o veľkom nič, za ktoré by sa nemuseli hanbiť ani poisťováci, a následne tri dlhé minúty ,,dissov“ a dokazovačiek si o vlastnej veľkosti mladej Dity s nevyzretým hláskom, sú doslova trestom pre slovenský ľud.

Úprimne čakám, kedy zoberie nejaké dievča do ruky radšej gitaru a začne tvoriť normálnu hudbu, lebo už fakt nadobúdam pocit, že s raperkami, ktoré vedia maximálne rozhadzovať rukami, sa na Slovensku roztrhali celé poštárske vrecia.

Nech je ako chce, do budúcna by to chcelo možno trocha sebareflexie.

Foto/Video: YouTube