„Všetci chcú žiť večne, ale nikto nechce zostarnúť.“ Citát, ktorý v sebe skrýva kus pravdy. A v tomto ohľade vládne svetom nespravodlivosť: Niektoré ženy si udržia mladistvý vzhľad do pokročilého veku, bez akejkoľvek námahy. Iným sa aj ten najmenší prehrešok voči zdravému životnému štýlu stonásobne vráti. A my vieme, ako zistíte, do ktorej skupiny patríte vy, ešte dlhú dobu pred prvou vráskou.

To, ako rýchlo starneme, je dané aj geneticky. Podľa vedcov však gény ovplyvňujú proces starnutia len z 20 %, zvyšných 80 % je spojených s vonkajšími faktormi. Ak sa budeme o seba starať, starnutie môžeme oddialiť bez ohľadu na našu genetickú predispozíciu. Ale ako to zistiť? Ako zistiť v dobe prekvitajúcej mladosti, že už je čas bojovať proti vráskam?

Time Alarm Watch Clocks Clock Date Schedule

Vedci uskutočnili štúdiu a identifikovali 6 signálov tela, ktoré poukazujú na príliš rýchle starnutie.

Pokožka

Patrí medzi najzrejmejšie ukazovatele. Ak sa vám na tele objavujú pigmentové škvrny a oblasti vločkovitej, suchej pokožky, a to všetko ešte pred dovŕšením veku 25 rokov, buďte opatrné! Stojí za to, že začnete užívať endokrinný systém výživy a sledovať stravu.

Očné viečka

Ak sú priesvitné, opuchnuté, naznačuje to stres, nedostatok spánku, prepracovanie, stratu tonusu. Ale ak máte tieto príznaky často, oplatí sa zamyslieť nad zdravím vašich vnútorných orgánov.

Porucha menštruačného cyklu

Ak je vaša menštruácia nepravidelná a bolestivá, je vhodné skontrolovať ženský reprodukčný systém, zahrnúť do stravy vitamíny a vyliečiť vnútorné zápaly.

Náhla fyzická slabosť

Signál, ktorý nie je rozumné podceňovať. Ak sa vám zdá, že ste unavená bez vonkajšej príčiny, môže to znamenať celkovú krehkosť a labilitu vášho organizmu.

Vypadávanie vlasov

To je nepríjemné samo osebe. Ale navyše to znamená, že vaše telo je oslabené a zle reaguje na zmenené vonkajšie podnety.

Poruchy spánku

V dnešnej dobe sa celkovo význam výdatného odpočinku veľmi podceňuje. Pritom práve nedostatok spánku má za následok nadváhu, depresiu, stratu imunity a zníženú činnosť mozgu. Preto ak máte so spánkom problémy, je len logické, že sa to odrazí na vašom zdraví a vzhľade.

Zdroj: actualnews.org | Foto: pixnio.com; maxpixel.net; pixabay.com; publicdomainfiles.com; pexels.com