Život v dnešnom háreme sa v mnohých ohľadoch podobá rozprávke z Tisíc a jednej noci. Je to kombinácia luxusu, exotických vôní, drahých šperkov, neuveriteľných súm peňazí, slávnych značiek topánok, kabeliek a erotických hier. Za niekoľkodňový pobyt by ste pokojne splatili hypotéku a ešte by vám zostalo na super auto.

Háremy sú majetkom bohatých a mocných mužov po celom svete, no najrozšírenejšie sú najmä v kráľovských rodinách v oblasti Perzského zálivu. Vďaka takmer neobmedzenému bohatstvu z ťažby ropy sa tu rozprávkový život stáva skutočnosťou pre konkubíny z celého sveta. A hoci ich pobyt v tomto luxuse má od Tisíc a jednej noci ďaleko, predsa len si užívajú početné služobníctvo, ktoré nosí jedlá na strieborných podnosoch.

Hárem princa Jefriho (63), mladšieho brata brunejského sultána, funguje na princípe legálnej ilegality. Dievčatá nepodpisujú žiadne pracovné zmluvy, sú oficiálnym hosťom s tým, že za svoju prítomnosť dostávajú darčeky. Je tu asi 40 dievčat, ktoré sú ubytované v ôsmich domoch. Tie pripomínajú malé paláce.

Američanka Lillian Laurenová: „Všade boli perzské koberce, steny z mramoru s množstvom zrkadiel, hodvábnymi závesmi a mäkkými vankúšmi. Vyzeralo to skutočne ako v orientálnom bordeli.

Na prvý pohľad ide o bezstarostný raj. Dni trávia tieto kňažky lásky pri bazénoch, cvičia, sledujú filmy a nakupujú. Tie najobľúbenejšie dostávajú od svojho hostiteľa dokonca viacdňové nákupné výlety do Japonska, Londýna či Las Vegas. Najskôr si ale musia na tieto výhody zarobiť…

Bez práce nie sú koláče

Ako sa blíži večer, dievčatám sa končí čas odpočinku a musia sa pripraviť na príchod princa. Každú noc sa usporadúvajú bujaré večierky, kde šampanské tečie prúdom. Nezáleží na tom, či sa aj princ zúčastní, dôležité je, že sa všetci bavia. Pozvaní sú totiž aj princovi priatelia, ktorí sa s dievčatami môžu tiež zabávať. Ak sa ale princ ukázal, vybral si dve-tri najobľúbenejšie krásavice, ich tváre sa často menili. Lillian:“ Spal s dvoma až štyrmi dievčatami denne. Bolo to vždy náhle a rýchle. Nikdy som nevedela, či a kedy si ma dá zavolať. Niekedy sme spolu spali každý deň, niekedy len raz za týždeň či dva.“

Najobľúbenejšie dievčatá dostávajú najdrahšie darčeky, takže v háreme panuje dosť silná rivalita. Vzťahy sú napäté. Každé dievča predstavuje pre tú druhú konkurenciu. Thajské dievčatá vraj raz prikázali thajských sluhom, aby namiešali Indonézankám niečo do nápoja. „Veď ten muž vstúpil do nášho života len na niekoľko hodín denne. Každá robila všetko pre to, aby zachytila jeho pohľad. Všetky sme chceli byť jeho favoritkami. Aj keď sme neboli princovými väzňami, nemohli sme si ísť kam chceme a kedy chceme. Síce sme mohli kedykoľvek požiadať o prepustenie a odísť domov, bolo to ale spojené s rizikom, že už vás nemusia znovu poslať, čo nechcela takmer žiadna riskovať. Aj tak sa tam ale objavovali stále ďalšie nové tváre, ktoré mohli princa zaujať viac ako vy,“ dodáva Lilian.

 

V zlatej klietke strávila Lillian jeden a pol roka. Mala to šťastie, že ju prepustili bez prieťahov a mohla sa vrátiť do New Yorku: „Vyšla som z paláca s tučnou obálkou peňazí a šperkov od Tiffanyho.“ Nie všetky dievčatá majú ale takéto šťastie. Stovky mladých žien sú unášané, väznené a znásilňované celé roky. Niektoré sa domov nikdy nevrátia.

Zdroj: epocha.cz | Foto: pixabay.com/sk