Aj keď sa to možno nezdá, rozdiel medzi dievčaťom a ženou je skutočne markantný. Každá z nás je iná a aj napriek tomu, že všetky vyrastieme na krásne labute, prerod z dievčaťa na ženu je predsa len cestou tŕnistou. Nie, teraz nenarážame na (občas trápne a nepríjemné) fyziologické premeny, ktorými si prechádza každá z nás počas puberty a dospievania. Čo však robí z dievčaťa ženu a ako tieto vývojové medzistupne rozoznať?

 

Keď fyzická zrelosť nestačí

Trochu výraznejší make up, vystužená podprsenka, ihličky a z dievčenskej pätnástky je razom aj o päť rokov staršia kočka. Nenechajte sa však zmiasť, správanie každej z nás vám napovie viac.

Sociálne siete

Dievča: Má pocit, že ak každý deň nepridá minimálne dva statusy o tom, aká je dnes nudaaaa a neoznačuje sa na každom mieste, kde práve bola, akoby ani neexistovala.

Žena: Jej profil obsahuje skôr fotky priateľov, make-up tutoriály a selfiečka. Väčšina z nás však raz za čas natrafí na vlastné spomienky z čias minulých a statusy, ktoré sa kedysi zdali také cool, urýchlene vymaže.

Vzťahy

Dievča: To, že sa s týpkom dá na Facebooku „do vzťahu“ a spamuje jeho profil vyznaniami s hashtagmi #loveforever ešte neznamená, že ho po týždni nenechá, pretože jej neodpisuje na každú správu na messengeri.

Žena: Svoj vzťah nepotrebuje prezentovať verejne ani bombardovať frajera telefonátmi a správami. Skutočné ženy poznajú svoju hodnotu, a preto ich muži milujú.

Výzor

Dievča: Často kopíruje, slepo nasleduje trendy alebo svoje idoly. Porovnáva sa a nedostatky jej robia vrásky na duši.

Žena: Svoje telo si váži také, aké je. Možno má veľký zadok, dlhý nos a malé prsia, ale je sebavedomá a spokojná sama so sebou. Má svoj vlastný štýl a nenechá sa viesť davom.

Priateľstvá

Dievča: Má mnoho kamarátok, o počte priateľov na Facebooku nehovoriac. Čas a životné skúšky však veľakrát ukážu, kto z „kamarátov“ je aj skutočný priateľ.

Žena: Dávno pochopila, že nie kvantita, ale kvalita ľudí, ktorých máme okolo seba je tá správna cesta. Pozná skutočnú hodnotu priateľstva, a preto nikdy nebude sama.