Prišli, zaspievali a všetci z nich padli na zadok! V roku 2011 zavítali do šou Česko Slovensko má Talent dva mimoriadne talenty v podobe malých dievčat, ktoré svojím hlasom ohúrili nielen prítomnú porotu, ale aj divákov. Tí ich, samozrejme, odmenili neutíchajúcim potleskom a ich cesta smerovala až do finále. Z Adélky Ferencovej a Dianky Kalashovej sú však dnes už skoro dospelé ženy a ich kariéra tak stojí ešte na samom začiatku.

 

Adéla Ferencová

Píše sa rok 2018 a do speváckej súťaže SuperStar prišlo mladé sympatické žieňa, ktoré sa hneď v úvode priznalo, že trpí nadváhou, s ktorou bojuje už od detstva. Len málokto však v talentovanej dievčine spoznal to rozkošné dievčatko z ČSMT, ktoré pred rokmi všetkých dostalo bravúrnym vystúpením, keď s úplnou ľahkosťou zaspievalo hit Hero od Mariah Carey. Do kolien z jej spevu išli vtedy aj všetci traja porotcovia na čele s Luciou Bílou, ktorá bola z jej výkonu doslova unesená. A nič sa nezmenilo ani po rokoch, kedy Adéla svoj mimoriadny talent potvrdila pred odbornou porotou opäť, tentokrát však v inej súťaži. A zdá sa, že našliapnuté má veľmi dobre – uvidíme teda, ako ďaleko sa nadaná speváčka dostane tentokrát.

Adélka v ČSMT v roku 2011…

…a v tohtoročnej SuperStar

Diana Kalashová

Úplne inú cestu pre rozbehnutie svojej kariéry však zvolila Adélina konkurentka z Talentu Diana Kalashová, ktorá sa v súťaži predviedla s náročnou skladbou od Jennifer Rush The Power Of Love, ktorú neskôr preslávila aj Céline Dion. Vystupovanie mladej interprétky bolo už vtedy veľmi suverénne a bezprostredné. Lucie Bílá vtedy jej výkon zhodnotila slovami, že po Diankinom speve už do súťaže nič lepšieho nepríde.

Po skončení súťaže, ktorú vtedy vyhral tanečník Atai Omurzakov, sa však na nesporný talent mladej speváčky tak trochu zabudlo, no zrejme nastal ten pravý čas, aby sa to zmenilo. Začínajúca speváčka totiž začiatkom tohto roka vydala svoj debutový album nazvaný Bez pravidiel a pokrstiť jej ho prišla Monika Bagárová. Po zhliadnutí Dianinho profilu na YouTube zistíte, že dospievajúce dievča má toho za sebou už viac než dosť a z mnohých skladieb, ktoré naspievala, zostanete milo prekvapené. Jej hviezdná kariéra sa tak môže začať!

Dianka v roku 2011

Dianina skladba z jej debutového albumu Bez pravidiel

Foto: Instagram, Pictame | Video: YouTube