Náhla smrť Dana Heribana šokovala celé Slovensko. Obľúbený herec odišiel na večný odpočinok 24. mája pre zástavu srdca, ktorej mali predchádzať bolesti chrbta. Aktuálne sú už známe aj podrobnosti.

Ešte počas uplynulého víkendu sa Daniel Heriban podelil s fanúšikmi na Instagrame o fotky z prírody s milovanou manželkou Kamilou. V pondelok dokonca cestoval do Prahy, kde ho čakalo natáčanie nového seriálu Metóda Markovič: Hojer, pričom už tam mali prísť prvé bolesti chrbta.

Podľa informácií portálu Pluska, Dano sa na šoférovanie naspäť na Slovensko necítil, a tak požiadal o pomoc člena štábu. Bolesti neustupovali, čo ho v utorok v skorých ranných hodinách priviedlo na Kramáre, kde sa jeho zdravotný stav zhoršil. Umelecovi vraj musela byť privolaná záchranka ešte skôr, ako stihol prísť na urgent.

,,Už vtedy záchranárka zahlásila, ako nám napísal náš zdroj, že môže ísť o disekciu aorty,“ píše Pluska. Následne malo byť hercovi spravených niekoľko vyšetrení, ktoré nič vážne nepotvrdili. Dano mal preto odísť domov, kde sa na ďalší deň ráno situácia zopakovala. Privolaná zdravotná služba mu už ale, bohužiaľ, pomôcť nedokázala.

Denník SME prišiel s výsledkom pitvy, ktorá potvrdila, že príčinou smrti trojnásobného otecka bola akútna disekcia aorty, a teda náhle natrhnutie hlavnej tepny ľudského tela. Ide o tepnu vychádzajúcu zo srdca a zásobujúcu krvou celý organizmus. V prípade, že by ste významnému umelcovi chceli prísť dať zbohom, posledná rozlúčka sa uskutoční v novej budove SND 30. mája 2023 o 11.OO.

Zdroj: SME, Pluska.sk | Foto: Instagram/tvmarkizaofficial, cinohrasnd