V nedeľu 6. decembra sa obyvatelia Domova dôchodcov zobudili do rušného rána, keďže zistili, že k nim zavítal Mikuláš. Hoci spočiatku išlo len o nevinný nápad na spríjemnenie chladných dní osamelým starčekom, krátko po odchode obľúbenej vianočnej postavičky sa v centre začali diať desivé veci!

Až 75 infikovaných starších ľudí a jedno úmrtie – taká je aktuálna bilancia len pár dní po návšteve Mikuláša v belgickom meste Mol. Muž prezlečený za typického posla dobrej nálady však vraj na takúto činnosť povolenie od krízového štábu nemal, neskôr sa dokonca ukázalo, že bol pozitívny na koronavírus.

mikuláš

Ako mohla nákaza Covid-19 v tak obrovskom merítku prepuknúť, je zatiaľ stále predmetom prešetrovania. Zamestnanci a obyvatelia Domova pre seniorov však hrozivý vývoj udalostí spájajú práve s príchodom vytúženého návštevníka.

Ten sa obhajuje tým, že do súkromných izieb dedkov a babičiek nevkročil, údajne sa so všetkými stretol len v spoločenských miestnostiach a spoločných priestoroch. Napriek tomu, že v tej chvíli žiadne príznaky ochorenia nepociťoval, len niekoľko minútové kontakty s obyvateľmi strediska stačili na to, aby sa naraz nakazilo takmer sto osôb!

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

dochodcovia

Zdroj: edition.cnn.com | Foto: Pexels.com