Pre niekoho je módny priemysel nezaujímavý a nudný, naopak niektoré ženy ho doslova žerú“. Pre tie z vás, ktoré sú posadnuté módnymi trendmi, sme pripravili výber fashion filmov, ktoré si rozhodne nesmiete nechať ujsť. Od dokumentov, životopisov až k fiktívnym príbehom, tieto filmy jednoznačne ulahodia vášmu módnemu“ srdcu. [sociallocker]

 

Diabol nosí pradu

Krásna Anne Hathaway (Andy Sachs) a jej cesta za snom, ktorý je úplne iný, ako pracovať pre najlepší módny časopis na svete. Avšak svojej úlohy asistentky pre krutú Mirandu, šéfredaktorku magazínu Runway, sa zhostí naozaj skvele. Môžete tak vidieť, ako sa z neznalej Andy postupne stáva mladá žena, ktorá na prvý pohľad rozozná Dolce & Gabbana, no vidí aj odvrátenú stránku tohto biznisu. Ak ste ešte nevideli vysvetlenie dlhej cesty blankytného svetra, odporúčame.

Coco Chanel

Žena, ktorá zmenila módny priemysel. O jej živote bolo nakrútených mnoho filmov, no nám sa najviac pozdáva ten z roku 2009, kde sa úlohy Coco zhostila francúzska herečka Audrey Tautou. Coco ako rebelka, ktorá vedela využiť svoju krásu, nosila košele svojich milencov a za ich pomoci si otvorila svoj prvý obchod. Moderná žena, ktorá zmenila svet módy, no o ktorej sa v posledných rokoch hovorí najmä v súvislosti o jej možnej spolupráci s Nemeckom počas vojny. Ide o kontroverznú ženu, ktorá išla vždy za svojim cieľom a názory iných ju nezaujímali. Tak dokázala vybudovať impérium, ktoré nosí jej meno dodnes.

Vogue: Očami módnych editoriek

Ide o dokumentárny film, ktorý rozpráva príbeh časopisu, prostredníctvom rozhovorov zo zákulisia. Tie sú vedené s niektorými inovatívnymi a neohrozenými módnymi redaktorkami, stojacimi za magazínom už od jeho vzniku. V dokumente vystupuje aj súčasná a ,,diabolská“ šéfredaktorka Anna Wintour. Ak vás zaujíma, čo sa deje v zákulisí časopisu, ktorý udáva trendy na celom svete, určite vám odporúčame jeho vzhliadnutie.

Spoveď nákupnej maniačky

Máte pocit, že to už s nakupovaním trochu preháňate? V tom prípade si určite pozrite film ,,Spoveď nákupnej maniačky“. Práve to sa totiž stalo hlavnej hrdinke Rebecce Bloomwood, ktorá je posadnutá nakupovaním oblečenia, na ktoré nemá peniaze. Snaží sa dostať prácu vo svojom vysnívanom módnom časopise, no získa miesto vo finančnom periodiku, ktoré vydáva to isté vydavateľstvo. Nákupy jej však začnú prerastať cez hlavu a ničiť kariéru aj vzťahy.

Bezmocná

Klasický príbeh o rozmaznanej dievčine menom Cher. Táto iba 15-ročná slečna si žije na vysokej nohe v Beverly Hills a ako inak, je najpopulárnejším dievčaťom na škole. Komédia je dokonalou paródiou na dospievajúcu stredoškoláčku, ktorá nosí drahé oblečenie a svetové značky, čím si udržiava svoju obľúbenosť.

Raňajky u Tiffanyho

Klasika, ktorú by mala vidieť každá žena. Práve tu sa zrodili malé čierne šaty s perlovým náhrdelníkom. Okrem toho prináša skvelý príbeh a herecký výkon Audrey Hepburn, ktorá sa vďaka nemu stála módnou ikonou.

Se* v meste 1, 2

Kto by nepoznal Carrie Bradshaw a jej tri najlepšie priateľky? Ich trendy seriál a filmy sa stali priam ikonickými, veď na záberoch vystriedali stovky outfitov od mnohých módnych návrhárov. A ktorý kúsok je top? No predsa svadobné šaty od Vivienne Westwood!

Veľký Gatsby

Klasika od spisovateľa F. Scotta Fitzgeralda, ktorá je v najnovšom prevedení plná skvelých kostýmov, lesku a luxusu, ktorý vás prenesie do módy 30 rokov. Pretože malá párty nikoho nezabije!

Zoolander 1,2

Komédia zo sveta módy v podaní Bena Stillera, ktorý sa vžil do role Dereka Zoolandera. Ide o príbeh modela, ktorý sa aj v súkromí pohybuje ako na móle. Film je nabitý celebritami a v druhom pokračovaní sa blysli aj také hviezdy ako Kim Kardashian či Justin Bieber.

Warholka

Neodpustili by sme si, ak by sme zabudli na film o škandalóznom živote modelky a múzy Andyho Warhola, Edie Sedwick. Spravil z nej hviezdu, ktorá sa však dožila len 28. rokov. Jej charizma a krása zaujala tisíce ľudí a v polovici 60-tych rokov plnila stránky módnych časopisov. Svoju slávu však nezvládla, život zasvätila alkoholu a drogám, kvôli čomu sa dostala na úplne dno. Podľa Boba Dylana, ktorý na jej počesť zložil dve skladby, film naznačuje, že múza Andyho Warhola zomrela práve kvôli nemu a chcel zabrániť premietaniu filmu v kinách.

Foto: jarrydboyd.files.wordpress.com | Video: Youtube [/sociallocker]