Ešte cez víkend si s manželkou Kamilou užívali voľné chvíle v prírode a v stredu ráno svet náhle opustil. Smrť Dana Heribana zasiahla srdcia všetkých Slovákov, ktorí stále nedokážu uveriť, že obľúbený herec už nie je medzi nami.

Hviezda divadelných dosiek, ale aj slovenských seriálov. Taktiež talentovaný hudobník, ktorý svojimi piesňami tešil najmä našich najmenších. A predovšetkým milujúci manžel a otec troch synov. To bol Daniel Heriban, ktorého odchod na druhý svet zarmútil celý národ.

HERIBAN

Rodák z Trnavy zomrel nečakane vo veku 43 rokov. Podľa zdroja TV JOJ umelca zradilo srdce, a to v stredu v skorých ranných hodinách, kedy bola k nemu domov privolaná záchranná zdravotnícka služba. Napriek veľkej snahe sa herca, bohužiaľ, oživiť nepodarilo.

Trápili ho veľké bolesti

Náhlej smrti mali predchádzať obrovské bolesti chrbta, ktorého ho deň predtým dokonca priviedli až do nemcnice. Ako Danova návšteva lekára dopadla, nevedno. Uznávaný kardiochirurg Viliam Fischer však pre Plusku uvádza, že práve jeho bolesti mohli byť signálom vážneho zdravotného problému.

 „Na ischemickú chorobu srdca umierajú najmä muži okolo veku 40 rokov, ktorí pracujú veľa a v strese. Stres je pritom z mojej skúsenosti jeden z najvážnejších rizikových faktorov, a to predovšetkým u pracovne vyťažených mužov, ktorí majú v spoločnosti nejaké meno. Majú bolesti v chrbte alebo na hrudi, ale nepripisujú tomu žiadnu vážnosť a nikomu nič nepovedia. Myslím si, že aj v tomto prípade to tak mohlo byť,“ hovorí kardiochirurg.

Všetkých tak upozorňuje, aby nepodceňovali preventívne prehliadky a ani na prvý pohľad bežné príznaky. Okrem bolesti chrbta to tiež môže byť bolesť v ramene, ľavej hornej končatine či za hrudnou kosťou, pričom neskôr sa k nej pridružuje dýchavičnosť a únava.

Červené pásky Heriban

Zdroj: Pluska.sk, Joj.sk | Foto: Instagram/tvmarkizaofficial, danoheribanofficial