Známy internetový obchod, ktorý obľubujú najmä ženy, si zavaril na poriadny problém. Ľudia si za svoj tovar zaplatili, no nikdy ho nedostali, taktiež im po urgenciách nikto nevrátil peniaze. Dajte si preto pozor a nenechajte sa oklamať aj vy!

Slovenská obchodná inšpekcia vydala upozornenie pre ľudí, aby si dávali poriadny pozor na internetový obchod s názvom rajpradla.sk, ktorý ľudom neposiela tovar, no ani nevracia peniaze. Proti predmetnému e-shopu podalo na inšpekciu sťažnosť množstvo spotrebiteľov, ktorí boli po nákupe oklamaní. Mohlo by sa zdať, že ak si toto internetový obchod dovolí, nie je príliš známy a úspešný. V tomto prípade je však opak pravdou a ide o obľúbených e-shop, ktorý prevádzkuje česká spoločnosť Youuu so sídlom v Brne.

Väčšina ľudí sa sťažovala na to, že si zaplatila za tovar, ktorý im však nikdy nebol doručený. Peniaze im neboli taktiež vrátené, a preto je jasné, že ide o podvod. Množstvo klientov si po nákupe uplatnilo svoje právo odstúpiť od zmluvy do 14 dní, čo predávajúci aj akceptoval. Sumy za nákup sa však zákazníkom nikdy nevrátili, a preto sa rozhodli situáciu riešiť.

Najhoršie je, že so spoločnosťou sa nedá nijakým spôsobom komunikovať a ľudia sú doslova bezradní. Slovenská obchodná inšpekcia má navyše právomoc kontrolovať len podnikateľské subjekty, ktoré majú sídlo na Slovensku, čo celú vec komplikuje. Ak sa chcú oklamaní Slováci k peniazom za nákup dostať, musia záležitosť riešiť prostredníctvom Európskeho spotrebiteľského centra v Slovenskej republike, ktoré sídli na adrese Ministerstva hospodárstva SR v Bratislave.

Zdroj: aktuality.sk | Foto: freepik