Počas piatkového večera sa na TV Joj konal 20. ročník súťaže ,,prirodzenej“ krásy, MISS Slovensko 2015. Reklamy zaplavovali LED televízory viac než dosť a konečne sme sa dočkali „vytúženého“ priameho prenosu z Incheby, ktorý opäť nesklamal a vďaka dievčatám máme zase raz o čom písať.

Na rozdiel od Miss Universe 2015, nešlo až o takú sračku, na ktorú by sa nedalo pozerať. Usporiadateľom musíme zatlieskať za scénu, upútavky, svetlá a všetko okolo toho. Organizácia bola skutočne premakaná až na presvietený, preretušovaný obraz a trasúcu sa kameru počas rozhovorov. Úvod celej show odpálil tanec, akoby okopírovaný z videoklipu na prerobenú skladbu od Elvisa Presleyho, A Little Less Conversation . Dievčatá tancovali, predvádzali sa a celé to malo gule. Na pódiu sa onedlho objavil majster slova, Jan Kraus, ktorý si už zbytočným a opozeraným štýlom uťahoval z porotcov a v podstate, ani to nebolo vtipné. Mnoho moderátorov veľkých, jednorazových šou na Slovensku má zjavne veľký problém s napodobňovaním tých zahraničných, ktorí to aspoň robia vtipne. U nás sa zasmiali na poznámky ohľadom Petra Nagyho a Pepu Vojteka aspoň oni sami, nech zrejme zachránia situáciu a ten trápny moment.

Nevieme ako vy, ale my sme od prvej chvíle nemali žiadnu výraznú favoritku, ktorá by mala získať korunku krásy. V porovnaní s Miss Universe musíme povedať, že adeptky boli aspoň pekné, česť kaderníkom!, ale žiadna nevynikala extrémnou výnimočnosťou, s ktorou by mohla uspieť na svetovom finále. Možno len sebavedomím. Keď sme si už, už mysleli, že nebude čo skritizovať, tvorcovia to zachránili rozhovormi s dievčatami, kedy si ich na svoju legendárnu sedačku pozval samotný Jan Kraus. Ak s vami pozerali šou aj vaši partneri a vzdychali nad niektorou z finalistiek, po tejto disciplíne určite prestali. Veď, nie nadarmo sa hovorí, aká pekná, taká sprostá. A preto sme v našej redakcií radi, že sme našim výzorom iba šedým priemerom. 🙂

Celá disciplína by možno nevyznela až tak zle, ak by sa dievčatá nepriznali tréningami so zákulisným moderátorom, Michalom Szabom a celkovou prípravou na rozhovory. Michal, bol si zlatý, pohotový, ale toto fakt nevyšlo. Rozumieme stresu na pódiu, ale okrem prípravy zahlásiť aj to, že si myslíte, že vám rozhovor pomôže k výhre? To by ste sa nemohli rehotať ako hyeny, rozprávať ako na základnej škole a museli by ste byť pohotové. Ako nás má reprezentovať na Miss World teľa??? Na obranu dievčat musíme povedať, že Kraus pokladal nepochopiteľné, zbytočné otázky a počas celej disciplíny sa tváril akoby bol nasraný, že sa s nimi vôbec musí rozprávať.

Atmosféra počas večera sa zdala byť uvoľnená a priateľská, dievčatá kráčali po pódiu sebavedomo a takmer aj do rytmu hudby. Drvivej väčšine by sme chceli zagratulovať k poznaniu, ako sa robí z prstov srdiečko a žmurkaniu do kamery. Po chvíľke sme im už mali chuť zlomiť prsty a vypichnúť oči. Ale nevadí, chceli sa zapáčiť a byť rozkošné. Zjavne. Tí, ktorí nepochopili disciplínu moderných princezien v kroji a sem tam ohyzdných odevoch, nezúfajte. Buďte radi, že nemusíte byť princeznou aj vy a pevne sa radšej držte svojej varešky v kuchyni a obliekajte sa aj naďalej normálne. Napriek tomu by sme chceli vyzdvihnúť nápad pri promenáde v plavkách, ktorá konečne nebola úbohým preháňaním sa s čítaním mier, ale akoby letnou párty.

Ak ste sledovali včerajší prenos pozorne, určite ste medzi finalistkami objavili aj budúce moderátorky, ktoré sa nezapreli a okrem toho, že rozprávali s afektom, s ktorým ich zamestná možno striptízová stanica s ,,vedomostnými“ súťažami, sekundovali výrazom tváre módnemu návrhárovi z WTF. Teda aspoň súťažiaca č.5. Pri uzretí Krausa na bicykli sme opäť čakali nejakú vtipnú scénku a opäť to nevydalo. Rozpačitý rozhovor s p. Lasicom iba podtrhol nesprávny výber moderátora napriek všetkým jeho kvalitám a ironickému humoru. Predsa len… K jemným kvetinkám postaviť chlapa, ktorému to myslí?

Keď už sme pri celebritách, počas programu vystúpila divoká Mária Čírová s koňom, ktorý mal zjavne v paži všetko, čo si speváčka zaumienila. Nebudeme kritizovať jej čudné zaťahovanie, aspoň spievala naživo a bez falošných tónov. Jerguš Oravec vystúpil so skladbou od kapely Metallica, ktorá v jeho podaní vyznela maximálne chudobne. Nebolo to zlé, ale zaspieval to sladko ako boybandy spoza veľkej mláky.. No tie tam aspoň dajú nejaký ten feel. V zákulisí sa okrem iného moderátor rozprával aj s bývalými misskami, medzi inými, s talentom, ktorý sa rodí raz za 100 rokov, Andreou Verešovou. Tá momentálne nakrúca film a iba potvrdila, že blbosť u modeliek nespôsobuje kamera, ale účasť v tejto bizarnej súťaži. Mimochodom, tešíme sa na odovzdávanie oscarov za cudzojazyčný film v roku 2016, veríme, že bude úspešná!

2

Odovzdávanie korunky bolo jedným z najväčších okamihov celého prenosu. Riaditeľka súťaže bola v skutku krásna, avšak stále sme si neboli istí, ktorá z finalistiek korunku získa. Niektoré adeptky boli pekné, ale ako sme už spomínali, ani jedna nevynikala tým, že by bola prirodzenou a jednoznačnou favoritkou. Karolína Chomisteková dievčatám uštedrila ranu pod pás, keď vybrala tri dievky spomedzi 11, ešte neumiestnených a práve tú jedinú, ktorá sa takmer rozplakala od vzrušenia, že možno ONA bude MISS 2015 ako jedinú nevyhlásila na stupni víťaziek. Trochu nepremyslený a zbytočný ťah. Celé vyhlásenie bolo rozpačité, neprofesionálne, ale aspoň sa bolo na čo pozerať. Teda, ak nerátame ohyzdné kytice, ktoré vyzerali ako pohrebné vence a fakt nepochopiteľná korunka pre kráľovnú krásy. Víťazka nám jemne pripomína mladšiu Dianu Mórovú a myslíme, že porota si výberom neublížila. Vyhrala ženská s krásnymi vlasmi a sympatickou tvárou. No postačí to na svetové finále? Ďakujeme JOJke za zbytočne dlhý večer, stačilo to skrátiť o polovicu reklám aj disciplín a finalistky by odišli bez hanby a my bez článku na dnešný večer 🙂

Foto: Facebook