Ktorej z vás nezačnú pri myšlienke na tmavohnedú čokoládu tiecť sliny? Určite si hneď predstavíte ten úžasný pocit, ktorý máte, keď sa vám rozplýva na jazyku. Ako však reaguje na božskú čokoládu ženská pleť? Naozaj je tento chutný zázrak, ktorý vás zbaví nervov, jej zabijakom?

Pred nejakým časom sa vedci začali zaoberať jednou z otázok, ktoré trápia väčšinu ľudí. Hovorí sa, že mastné jedlá a čokoláda spôsobujú akné a vyrážky. Je to však skutočne pravda? Máme pre vás dobrú správu a všetky si teraz môžete vydýchnuť. Je síce pravdou, že ak chcete mať zdravé telo a krásnu pleť, je na to potrebný dobrý a vyvážený jedálniček, no mastné jedlá ani čokoláda vôbec nezhoršujú akné, ktoré už na tvári možno máte. Jediná prísada, ktorá môže narobiť viac škody ako osohu, je soľ, ktorá vám môže akné zhoršiť pri väčšej konzumácií. Ak však chcete s akné raz a navždy zatočiť, skúste do jedálnička zaradiť aj potraviny, ako sú citróny, melón alebo jogurty, ktoré okrem toho, že pomôžu vašej pleti, dodajú dostatok vitamínov aj celému telu.

Pri konzumácií čokolády sa však musíte riadiť heslom: ,,Všetkého veľa škodí,“ a vyberať si tú správnu. Najideálnejšou voľbou je čokoláda s vyšším obsahom kakaa – aspoň 70 %, ktorá neuškodí vašej línií a zaženie chuť na sladké.