Každý z nás si v živote prejde rôznymi fázami, a to nielen vo vzťahoch. Otázkou v akomkoľvek veku však ostáva, či je pre vás naozaj nevyhnutné viazať sa na iné osoby alebo len nechcete ostať na ocot. Individuálny prístup môžete od okolia očakávať len ťažko, preto je dôležité, aby ste si ho našli sami pre seba a  zodpovedali si pár otázok skôr, ako sa pustíte do neúprimného vzťahu, ktorý pravdepodobne neskončí šťastne. 

 

Nenechajte sa ovplyvňovať okolím!

Aj keď sa hovorí, že dobrá rada je nad zlato, niektoré momenty sú výhradne vo vašich rukách a tlak okolia vás môže zbytočne dostať do nepríjemných situácií. Ani rodina, ani priatelia nie sú vo vašej koži. Vek nie je limitujúcim faktorom a nikto by nemal hodnotiť, či ste v 25-tich súca na vydaj alebo v 50-tich už po funuse. Všetci máme možnosť vyhodnotiť situáciu individuálne.

Nájdite si čas pre seba!

Vieme, že dnes máme omnoho viac možností, ako sa s niekým zoznámiť, ale predtým než to skúsite, by ste mali poznať samy seba. Nejde len o to uvedomiť si svoju identitu, skôr sa v danom momente zamyslieť nad tým, v akej životnej fáze sa nachádzate, či ste spokojná so svojou prácou, telom a celkovo sama so sebou, lebo začať musíte každá od seba. Ak nie sú všetky odpovede jednoznačné, treba sa zamyslieť nad malými zmenami, ktoré by pozitívne ovplyvnili vašu náladu. Jar je už v plnom prúde a nikomu neuškodí spestriť si deň krátkou prechádzkou alebo behom. Ak ste doma a do prírody sa vám ešte nechce, môžete na začiatok odľahčiť svoju stravu, ale pozor, žiaden extrém neprináša trvalú zmenu. Čas, ktorý venujete sama sebe určite prinesie ovocie a otvoria sa vám možnosti, o ktorých ste pred časom ani nesnívali.

Foto: Instagram