Rihanna je hviezdou celosvetového kalibru a významnou trendsetterkou pravidelne šokujúcou zmenami svojho imidžu. Speváčka pristúpila na ďalší odvážny krok a vytiahla trend obočia, ktorý bol populárny naposledy pred 20 rokmi!

Móda sa vracia a ako dôkaz si pozrite svoje fotky z 90. rokov. I keď sme už všetky dúfali, že je tomuto výstrelku nadobro amen, Rihanna sa ho rozhodla vzkriesiť – žeby nás tak čakal ďalší nekompromisný trend?

Nové obočie exotickej krásky Rihanny šokovalo fanúšikov! Priekopníčka v móde sa vzoprela doterajšiemu diktátu hustého, širokého (a chlpatého) obočia a stavila na opačný extrém. Riri vzala žiletku a išla dohola – pusté miesto, ktoré kedysi zdobil prirodzený pásik obočia, teraz zapĺňa tenučká, výrazne definovaná linka.  Speváčka sa so svojím novým lookom predviedla na titulke popredného magazínu Vogue. Všetky fotografie pôsobia veľmi umelecky, a tak je možné, že táto novinka je len dočasným dizajnérskym doplnkom. Dúfame…

rihanna obočie rihanna obočie rihanna obočie

Počiatky trendu

Tenučký oblúčik lemujúci oči nie je Rihannin výmysel, na jeho korene by sme sa mohli spýtať našich prababičiek. Tmavé, úzke a neprirodzené – presne také obočie chceli mať všetky herečky na počiatkoch Hollywoodu. Čiernobiely film s nízkym rozlíšením dámy nútil zvyšovať kontrasty na svojej tvári, aby im na snímkach bolo vidno črty a mimiku (presne preto obľubovali aj extrémne tmavé odtiene rúžov alebo čierne „machule“ okolo očí).

Tento look, ktorý sa stal znakom ženskej atraktivity, spopularizovali trendsetterky 10. rokov. Ako išiel vývoj techniky dopredu a rozlíšenie filmov sa zlepšovalo, herečky z výrazného makeupu postupne uberali. Dnes je našťastie kvalita záberov tak dobrá, že sa dámy môžu na obrazovkách ukázať aj úplne nenalíčené. Rihannin krok je teda dekadentným pokusom o reprodukciu vintage klasiky.

10. roky móda 10. roky móda

Zdroj|Foto: Instagram, YouTube