Svet sa mení a ľudia sú čoraz častejšie závislí na elektronike, ktorá nahrádza akúkoľvek činnosť či komunikáciu. Deti sa miesto hrania na ihriskách strieľajú na počítačoch, prechádzajú sa po bytoch s tabletmi, telefónmi, sedia pred televíziami a rodičia im v tom miesto bránenia zakupujú stále novšie a novšie ,,hračky“.

Kde však budeme o niekoľko rokov? Všetka zeleň sa premení iba na bezduché továrne, budovy a naprogramované prístrešky pre nás, technologicky zdatných? Ale to, ako sa nasadí mrkva alebo pokosí trávnik už budú vedieť len skutočne študovaní odborníci? My tvoríme generáciu a my tvoríme ľudstvo. Človek by si mal uvedomiť, že práve jeho okolie mu dokáže dať hodnoty potrebné pre život. Technológia nás ovplyvnila už tak, že mnoho rodín sa spolu nedokáže ani jednoducho najesť, pretože deti sú absolútne závislé a nevedia fungovať bez elektroniky. Čo sa však stane, ak zrazu zmizne? Nie je v prevádzke? A stačí na to iba jednoduchá korenička! 🙂

Nasledujúce video videlo už milióny ľudí, ktorí sa stotožňujú s názorom, že základom pre človeka je rodina a nie obrazovka.

Video: Youtube