Zamysleli ste sa už niekedy nad tým, prečo sa občas cítite ako bohyňa krásy a inokedy by ste najradšej chodili po kanáloch? Prečo si vyberáte červené oblečenie? Verte či nie, v hre je obyčajná príroda a hormóny, ktorým neutečiete.

Začneme tým, že hoci sa snažíme byť civilizovanými a prírodu posielame niekam, v podstate sme stále „zvieratá“ (rozumej živočíšny druh). A proti takejto podstate budeme asi len ťažko bojovať. Snažíme sa prekryť naše živočíšne pudy všetkým možným – voňavkami, holením sa, údržbou. Naše telo sa snaží vzdorovať tak, ako bolo navrhnuté a my mu v tom veľakrát prekážame. Okrem neustálych bojov medzi našou mysľou a telom sa dokážu obe tieto zložky spojiť. Možno vám už prišlo na um slovo hormóny, ovulácia, PMS, ktoré spolu súvisia viac, ako by ste čakali.

Aj vy ste sa už niekedy určite pristihli s pocitom, že ste dnes  neuveriteľne atraktívna a vyhrali by ste aj národnú súťaž krásy. Pýtate sa, čo je za tým? Odpoveď je jednoduchá. Milé dievčatá a ženy, ovulujete! Áno, tá krásna a občas bolestivá vec v našich životoch, ktorá zabezpečuje chod celého ľudstva vám dodáva aj určitý pocit výnimočnosti. Už zo základnej školy vieme, že počas ovulácie môže žena otehotnieť, nakoľko ide o najvhodnejšie dni pre oplodnenie. Či máme sedemnásť, dvadsaťpäť alebo tridsať naše telo v danej chvíli nezaujíma. Z prapodstaty vie len toľko, že je čas mať deti. A ako ich splodiť? Predsa s mužom, ktorého je potrebné nájsť. V tomto období ste teda nielen krásne, ale snažíte sa upútať aj opačné pohlavie, to znamená, zaujať na prvý pohľad. Ráno v skrini povyťahujete veci a zrak vám padne na výrazné farby (červená je top). Pri prechádzaní ulicami ste si už určite všimli, že ľudia, ktorí nosia fádne farby vám v istom pohľade splynú. Všimli ste si však, že červená je tak výrazná, že zaujme rozhodne vždy?

muži majú ružové okuliare a pre toho pravého ste vždy tá najkrajšia VY

Okrem toho, že sme krásne a oblečené vo vášnivom odtieni (často dokonca nevedomky), je čas, aby samička začala lákať samčeka. Po prvotnom zaujatí oblečením a výrazom, je čas na koketovanie, hlasný smiech, prehadzovanie vlasov a klasické ženské zbrane. Pri čítaní sa zasmejete, ale spomeňte si. Nestalo sa vám to už náhodou? Áno, práve ste zhíkli, pretože ste rovnaká ako zvyšok ženskej populácie. Nič sa nedeje, je to v nás. V našej spoločnosti nie je vhodný čas ani miesto, ani to a to, milión dôvodov, prečo nemať deti práve teraz, ale vysvetlite to vašim hormónom a telu, ktoré vie iba jedno: ,,ovuluje a je čas!“

6

Čo však v opačnom prípade, kedy sa necítite tak atraktívna a najradšej by ste chodili po kanáloch? Aj na to existuje jednoduchá odpoveď! Ovulácia je preč a vaše telo momentálne nevidí dôvod, prečo byť žiaduca. Čaká do ďalšieho obdobia, ktoré príde opäť o mesiac a z vás je zatiaľ škaredé káčatko, ktoré trpí v tichu obývačky pri čokoláde, čipsoch a romantickom filme. Ale pre tie, chcú vyzerať k svetu za každých okolností, máme riešenie- líčenie. Medzi vonkajšou krásou, ktorú vidia ostatní, a krásou, ktorú pociťujete vy, je rozdiel. Našťastie pre nás, muži majú ružové okuliare a pre toho pravého ste vždy tá najkrajšia VY. Nemusíte sa teda obávať, že by vás vo vašom slabšom období opustil a pri ovulácií pribehol späť. I keď aj takí sú muži, hoci ani sami nevedia, prečo to robia. Musíme uznať, že príroda ťahá za svoje neviditeľné motúziky premyslene a s veľkým nadhľadom. A keď sa najbližšie budete cítiť krásna, skúste zaujať iba svojím prirodzeným šarmom a vystupovaním. 😉

Autor: DNA