Chorvátsko si vďaka popularite u slovenských dovolenkárov získalo prezývku „slovenské more“. Azurová voda, kamenné stavby a stredomorská kuchyňa – sen o dovolenke snov sa však môže mihnutím oka rozplynúť na nočnú moru, ak si za cieľovú destináciu zvolíte TÚTO oblasť.

Nie jeden turista sa po dovolenke v Dubrovníku vracia domov s traumou – ľudia z mora vychádzali špinaví od fekálií! Upchaté šnorchle, zamazané plavky a odporný smrad – takto si dovolenku nikto z nás nepredstavuje. Situácia je tak vážna, že chorvátsky Úrad verejného zdravotníctva zakázal kúpanie sa v mori, preto buďte pri výbere dovolenky opatrní. Príčina znečistenia ostáva zatiaľ záhadou.

Všetko zlé je na niečo dobré. Obyvatelia Dubrovníka sa radujú – ich mesto sa vďaka kontaminácii vody preriedi od turistického ruchu! Nedávno sa v oblasti natáčal známy seriál Hra o Tróny, čo pouličné stánky naplnilo seriálovými suvenírmi a ulice fanatickými fanúšikmi. Obyvateľov mesta zrejme obťažoval hluk dovolenkárov, no je otázne, či sa budú tešiť aj dovolenkové zariadenia.

Zdroj: topky | Foto: Pixabay