Leto sa k nám blíži míľovými krokmi a ani sa nenazdáme, kedy sa začnú letné prázdniny. Ak ste si už zarezervovali dovolenku alebo plánujete ísť niekam k moru, určite si nezabudnite tieto veci, ktoré vás zachránia v akejkoľvek situácií!

Hneď na úvod vám dáme menší tip, ktorý zabezpečí, aby ste na nič nezabudli. Urobte si zoznam! Zoberte pero, papier a spíšte si všetky veci, ktoré chcete mať počas dovolenky k dispozícií. Pri balení si ich postupne odškrtávajte a takto predídete tomu, aby ste niečo nechali doma.

Lietadlo

Drvivá väčšina z vás bude určite cestovať lietadlom. Ak letíte prvýkrát, mali by ste vedieť, že do lietadla si so sebou môžete vziať len malú príručnú batožinu. V nej nemôžete mať viac ako 100 ml tekutiny, platí to, samozrejme, aj na kozmetiku, rôzne gély alebo lieky. Ak máte viac kozmetiky, ktorú si zo sebou beriete, nechajte ju v kufri, ktorý pôjde do batožinového priestoru. Rovnako sa vyhnite ostrým predmetom, nožom, zbraniam, návykovým látkam a podobne. 🙂

Príručná taška

Najlepšie alternatívou je, ak budete mať malú kabelku, ktorá vám nebude príliš zavadzať. Zbaľte si do nej digitálny fotoaparát, mobil, okuliare a nejaký prehrávač, aby vám cesta ubehla rýchlejšie.

cats

Kozmetika

Či už idete lietadlom, a musíte sa zmestiť do nejakej váhovej kategórie s batožinou, alebo idete iba autom, nenoste so sebou celý kozmetický kufor! Na pláž sa predsa maľovať nebudete a mejkap pri krásnom opálení nebude vôbec potrebný. Ak si však chcete so sebou vziať aspoň niečo, zaobstarajte si kozmetiku v menšom balení, prípadne si svoj obľúbený krém prelejte do menšej nádobky.

Knihy a časopisy

Počas roka možno nemáte čas čítať, no na dovolenke to môžete dobehnúť. Popri tom, ako budete chytať bronz, si môžete prečítať nejaký skvelý román alebo zistiť najnovšie trendy z módneho magazínu.

3

Oblečenie

Všetko oblečenie, ktoré si chcete vziať, si spíšte na jeden papier a podľa neho sa riaďte. Určite si nezabudnite dostatok spodnej bielizne, ale aj jednu hrubšiu bundu, ktorá sa vám zíde, ak bude nejaký deň zlé počasie. Základom sú však plavky, vzdušné tričká, letné šaty či jednoduché šortky. Garantujeme vám, že ak si na dovolenku vezmete polovicu domácej garderóby, 90 % kusov oblečenia sa ani nedotknete. Vezmite si radšej kúsky, ktoré vám skutočne pristanú a cítite sa v nich pohodlne.

Ostatné maličkosti

Ďalšie skutočne nevyhnutné veci, na ktoré by ste nemali zabúdať, sú lieky, krém na opaľovanie, doklady, vreckovky alebo manikúra. Nezabúdajte, že ak navštívite krajinu s inými stravovacími návykmi, hygienickými zvyklosti či klímou, takmer okamžite sa u vás môžu prejaviť horúčky či črevné problémy. Každé telo reaguje na zmeny iným spôsobom, je teda nutné rátať s možnými rizikami.

Zdroj: wikimedia, flickr, pexels