INZERCIA | Premýšľali ste niekedy nad tým, ako to tie štýlové mamičky robia? Rady by ste vyzerali tak dobre, ako ony a ste zvedavá, aké je ich tajomstvo? Zladiť jednotlivé kúsky oblečenia s doplnkami pre maximálny efekt môže byť pre niekoho jednoduché, no pre niektoré mamičky veľký oriešok. Niektoré z vás by asi potrebovali podrobný návod, ako tomu neobetovať všetok čas a úsilie. Tu je kľúč… Ukradnúť si trocha času pre seba si vyžaduje určitý čas a úsilie, ale nie až toľko, koľko si myslíte – avšak stojí to za to.

Či máte 20, 30 alebo 40, všetky si zaslúžite vyzerať skvele. Ak ste v posledných rokoch uprednostňovali praktickosť nad atraktivitou, je načase naučiť sa zopár trikov, vďaka ktorým budete okrem iného aj správnym vzorom pre vaše deti. Popri denných povinnostiach si dožičte čas aj na seba a doprajte si moderné štýlové oblečenie.

RANNÉ VTÁČA

Možno to znie ako klišé, ale nastavenie budíka o 20 minút skôr, aby ste mali čas na sprchu a rýchly mejkap, dokáže spraviť ohromný rozdiel v tom, ako sa budete cítiť po celý zvyšok dňa. A ak sa cítite dobre a máte dobrú náladu, budete aj skvelo vyzerať a bude z vás vyžarovať sebaistota.

ZOPÁR MALIČKOSTÍ

Dotyk rúžu, jemný parfum, podpätky miesto tenisiek – to, že ste mamou neznamená, že musíte zabudnúť na obdivné pohľady a príťažlivosť. Nemusíte si kupovať kozmetiku zvučných a drahých značiek. Aj v supermarketoch a obchodíkoch vo vašom okolí nájdete fantastické produkty.

ÚDRŽBA ŠATNÍKA

Váš šatník by mal byť dobre zorganizovaný a prehľadný. Vďaka tomu nájdete všetko, čo treba rýchlo a bez námahy. Ženy a mamičky, ktoré sa starajú o svoje oblečenie, vyzerajú vždy štýlovejšie a upravenejšie. Štítky s pokynmi na pranie a údržbu sú na oblečení na to, aby sme ich nasledovali. Oblečenie si vyžehlite a zaveste na vešiaky, akoby boli to najcennejšie, čo máte. Všetko, čo v šatníku máte, by malo byť pripravené na to, aby ste si to mohli obliecť. Zaobchádzajte s vaším oblečením ako s vaším súkromným butikom – dlhšie bude vyzerať ako nové, bude pôsobiť drahšie a zháňanie módnych výstrelkov po obchodoch vás bude lákať oveľa menej. Podobnú starostlivosť si zaslúži aj detské oblečenie.

NOSTE OBLEČENIE, KTORÉ VAŠEJ POSTAVE SEDÍ

Oblečenie by malo ukázať vašu siluetu a malo by zodpovedať typu vašej postavy. Príliš voľné a neforemné kúsky vám nielenže zbytočne pridajú objem, ale aj odhalia, že o seba príliš nedbáte. Vyberajte si aj správne materiály oblečenia – huňaté vlnené kúsky vám opticky pridávajú kilogramy. Aby ste vyzerali štíhlejšie, voľte tenšie padavé tkaniny ako napríklad šifón. Tiež siahajte po prepracovanejšom oblečení ako sako lichotí každej postave a ukryje aj problémové partie.

TRIK V ŠATNÍKU

S tak veľkou zmenou vo vašom živote, akou príchod dieťaťa nepochybne je, si aj váš šatník zaslúži pozornosť a reorganizáciu. Zabudnite na hviezdne mamičky z časopisov – tie majú na to ľudí. Miesto toho si počas polhodinky cez víkend roztrieďte oblečenie na kôpky tak, aby ste mali niečo na cestu do škôlky / školy, niečo na ihrisko, niečo na posedenie pri kávičke, niečo na romantický večer. Tento trik vám ušetrí čas a vždy budete oblečená štýlovo. A keď sa budete cítiť dobre, budete dobre aj vyzerať.

NEZABÚDAJTE NA PRAVIDELNÝ POHYB

Či sa vám to podarí raz za týždeň alebo častejšie, treba si vyhradiť čas iba pre seba. Dobite si baterky v saune či v bazéne, doprajte si dlhý kúpeľ, poklebeťte s kamoškami na svižnej prechádzke. Hýbte sa vždy, keď je to možné. Nevozte do škôlky deti iba autom, sadnite na bicykel, detská sedačka na bicykel poskytne dieťaťu bezpečný prevoz, väčšie deti môžu ísť na vlastnom bicykli.