Drsní muži, silné ženy, veľa krvi, ešte viac dialógov a skvelá hudba. To všetko sa spája vo filmových skvostoch od Tarantina. Práve v týchto dňoch prichádza do slovenských kín jeho najnovší výtvor „Hateful eight“ alebo Osem hrozných.

V Amerike bol tento v poradí ôsmy Tarantinov film uvedený na Vianoce, u nás sme si tradične museli trochu počkať. Scenár, ako inak, napísal sám Tarantino, ktorý nesklamal ani pri výbere hercov. Okrem iných sa vo filme klasicky objavil Samuel L. Jackson, Kurt Russel a Tim Roth. Dej dopĺňa famózna hudba, o ktorú sa postaral Ennio Morricone (len tak mimochodom, 19.01.2016 bude koncertovať aj na Slovensku!).

csdh

Špecialitou je, že film sa nakrúcal pomocou optiky pôvodne použitej pri natáčaní legendárneho snímku ,,Ben Hur“ z roku 1959, pričom sa nakrúcalo vo formáte 65 mm, premietať sa bude v 70 mm formáte.

bvfh

Jedná sa o technické vybavenie, ktoré nebolo použité viac ako 50 rokov, prispôsobené  a ani kombinované s modernou technikou. Výsledkom je unikátny filmový skvost zameraný na detaily a skutočnú vizuálnu kvalitu.

fjsdkh

Dej filmu sa odohráva v zasneženom horskom prostredí Wyomingu, krátko po občianskej vojne, keď sa osem cudzincov stretne počas snehovej búrky v zapadnutej drevenici. Nikomu nemožno veriť. Každého treba nenávidieť. Osem hrozných. Jeden skvelý zážitok!

https://www.youtube.com/watch?v=6_UI1GzaWv0

Zdroj: Youtube, Pinterest