Nielen v čase obávanej epidémie koronavírusu, ale tiež napríklad počas chrípkového obdobia je veľmi dôležité, aby každý z nás posilňoval v prvom rade svoj imunitný systém. Keďže mnohí ľudia momentálne trávia väčšinu času v domácnosti, nastala tá správna doba, aby sme sa zdravej životospráve naplno venovali. Skúsený odborník na výživu prináša jednoduchý tip na skvelý a účinný vitamínový koktejl, ktorý prirodzené liečivé procesy v tele dokonale naštartuje.

MUDr. Boris Bajer sa dlhodobo zaoberá nielen zdravou výživou, ale tiež zostavovaním vhodných jedálničkov a tréningových programov pre jednotlivcov. V krízovom období, v akom sa svetová populácia momentálne nachádza, sa rozhodol podeliť o cennú radu.

mudr. boris bajer

Na prípravu „zázračného“ nápoja potrebujeme zopár surovín, aké sa bežne nachádzajú v takmer každej kuchyni – 3 deci čistej vody, 1 banán, 50 g čučoriedok, 1 kivi, 1 grécky jogurt, 1 čajová lyžička medu. Všetky ingrediencie jednoducho premiešame pomocou mixéra a lákavo vyzerajúci nápoj s chuťou vypijeme.

Všetky spomenuté dary prírody patria medzi silných posilňovačov obranyschopnosti organizmu. Výsledný koktejl je výdatným zdrojom vitamínu C, vlákniny, draslíka, antioxidantov či probiotík, potrebných na udržanie dobrého stavu čriev, ktoré taktiež v imunitnom systéme zohrávajú významnú rolu. Prajeme vám dobrú chuť a na zdravie!

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

koktejl
Ilustračná fotka

Zdroj: Prezenu.joj.sk | Foto: Facebook/MUDr. Boris Bajer, Pixabay.com