Ak si myslíte, že je to vtip, tak sa mýlite! Skutočne existujú krajiny, v ktorých môžete od svojho „vyvoleného“ dostať za sobáš nemalé peniaze! Už v 19. storočí si chlapi v Amerike museli za svoju manželku zaplatiť, pretože počet mužov prevyšoval počet žien – a tie sa míňali ako teplé rožky. Mohli si tak povedať svoju cenu!

Celý princíp spočíva v tom, že ženy z rôznych kútov sveta sa prostredníctvom „sobášnych“ agentúr ponúkajú a muž si tak v pohodlí svojho domova vyberie ,,vyvolenú“ nastávajúcu. Predstavte si, že v Rusku existuje až 500 internetových stránok, ktoré sa zaoberajú predajom neviest! Najmä u mladých Rusiek je záujem o takýto druh uzavretia manželstva veľmi populárny – nechcú sa totiž vydávať za krajanov, pretože majú povesť neverných a despotických manželov. A zároveň je to jedinečná príležitosť, ako sa dostať z krajiny.

dohodnuté manželstvá za peniaze

Dohodnuté manželstvá za peniaze

Z ďalších krajín, v ktorých tento biznis prekvitá, sú napríklad Vietnam, Dominikánska republika, Filipíny, Kolumbia, Brazília, Japonsko, Thajsko, ale aj naša susedná Ukrajina. No okrem obdobných internetových objednávok ešte stále fungujú aj tzv. dohodnuté manželstvá, keď si ženích musí svoju budúcu ženu kúpiť od jej rodičov. Stretnúť sa s tým môžete v Indii, Bulharsku, Zimbabwe, Bulharsku či Južnom Sudáne. Ku krajinám, v ktorých je stále viac mužov ako žien, patrí aj Čína, a tak si chlap musí poriadne priplatiť, aby si slečna vybrala práve jeho!