Hra na princezné, kráľovné a princov sa nemusí nutne skončiť v detskom veku. Ak ste vždy túžili po vlastnom hrade, teraz máte tú najlepšiu šancu svoj sen naplniť. V Taliansku totiž momentálne rozdávajú hrady zadarmo, čo myslíme smrteľne vážne!

V Taliansku aktuálne prebieha vládny projekt na záchranu historických pamiatok, v dôsledku čoho rozdávajú stáročné budovy úplne zadarmo. Všetko sa deje z dôvodu, že v krajine je toľko hradov, zámkov a historických budov, že taliansky rozpočet jednoducho nestačí na záchranu týchto stavieb. Preto prišli kompetentní s myšlienkou, akým spôsobom zachrániť svoju históriu, splniť niekomu sen a pomôcť ľuďom v sebarealizácii.

Čo na to potrebujete?

Ak vás láka predstava, že vlastníte hrad v srdci Talianska a každý deň sa kocháte výhľadom na prekrásnu krajinu či more, stačí si vybrať konkrétnu nehnuteľnosť a vláde predložiť váš plán, ako by ste hrad využili pre podporu turizmu. Možno ste snívali o vlastnej reštaurácii, hotelovom komplexe alebo kaviarni a teraz si svoje sny môžete splniť.

Taliansko rozdáva hrady zadarmo

Akú pamiatku si vybrať?

Vybrať si môžete nielen hrad, ale i obranné veže, kláštory, budovy starých škôl a ďalšie skvosty. Na zozname je viac ako 103 pamiatok a do dvoch rokov pribudne ďalších 200!

 

Toto je niečo pre mňa!

Ak ste pripravená stať sa hrdou majiteľkou a správkyňou hradu či inej pamiatky, prihlášku je potrebné zaslať do 26. júna na taliansky úrad. Potom si už môžete len plniť svoje sny. Vo videu je niekoľko niekoľko z nich. :)

Zdroj: independent.co.uk | Foto: pixabay.com, Facebook | Video: YouTube