Byť večne mladá a krásna, to je snom každej z nás. Každodennými stresmi a zlou životosprávou nám však, bohužiaľ, vrásky len pribúdajú. Drahé krémy nezaberajú a používanie botoxu nie je zrovna najzdravšou ani najlacnejšou omladzujúcou metódou. Dámy, žiadny stres, stačí, ak do jedálnička zaradíte týchto pár potravín a už o pár týždňov samu seba nespoznáte v zrkadle! ;-)

 

Červená fazuľa

Obsahuje veľa vlákniny, má nízky glykemický index a taktiež obsahuje množstvo látok, ktoré chránia kožné bunky pred poškodením. Bunky chráni pred voľnými radikálmi a pomáha udržiavať elasticitu pokožky. Pokojne ju použite ako prílohu k mäsu alebo do polievky.

Horká čokoláda

Jedna kocka čokolády s vysokým podielom kakaa denne je hotovým zázrakom na omladnutie! Obsahuje množstvo antioxidantov, ktoré pomáhajú oddeľovať procesy starnutia pleti.

Ryby

Rybí tuk obsahuje omega 3-mastné kyseliny, ktoré prirodzene pôsobia proti starnutiu pokožky. Okrem toho majú ďalšie množstvo pozitívnych účinkov: starajú sa o to, aby sme mali krásnu pleť a taktiež nás chránia pred chorobami srdca. Takže, odteraz zaraďte ryby do jedálnička minimálne 2 až 3 krát týždenne!

Červené víno

Pohárik červeného vína pokojne aj každý deň! Podporuje totiž cirkuláciu krvi a prispieva k omladnutiu pleti.

Čučoriedky

Jedno z nutrične najbohatších ovocí! Čučoriedky majú schopnosť vyhladzovať vrásky, zvláčňujú pokožku, taktiež majú protizápalové účinky a zlepšujú pamäť. Majú veľmi nízku kalorickú hodnotu, takže si ich môžete pokojne dopriať aj večer pri televízií namiesto balíku chipsov. :-)

Ak chcete byť večne mladá a krásna, nebojte zmien a do jedálnička zaraďte aj ďalšie potraviny, ktoré obsahujú množstvo antioxidantov, ako napríklad avokádo, kapusta, banány, cesnak či orechy, ktoré vám uľhačia cestu ku skrášleniu. :-)

Obmedzte rafinovaný cukor a soľ, naopak pite veľa čistej vody a doprajte si dlhý spánok. Uvidíte, aké zázračné účinky tým docielite.