Zima, jedlo, zlenivenie, relax- typické nástrahy, s ktorými sa musíte vyrovnať počas každého zimného obdobia. Tiež si začínate uvedomovať, že sa viac-menej iba prejedáte a váha vám ukazuje zopár kíl navyše? Pre tie z vás, ktoré sa chcú zbaviť 2-3 kíl nadváhy už za pár dní, prinášame starý dobrý recept na diétnu kapustovú polievku. 

Diétu, počas ktorej pravidelne konzumujete kapustovú polievku, je možné držať maximálne týždeň, aby sa neobjavili príznaky nedostatku vyváženej stravy. Ženy, ktoré schudli viac ako 8 kg, musia vynechať aspoň dva dni predtým, než znovu začínajú s jej dodržiavaním. Počas kúry sú prísne zakázané alkoholické a sýtené nápoje. Najvhodnejšie je požívať čistú vodu, citrónovú šťavu, ovocnú šťavu bez cukru, nízkotučné mlieko a kefír. Pri dodržaní pravidiel diéty je možné schudnúť aj 5 kg za týždeň!

Kapusta má blahodarné účinky na ľudské zdravie tým, že obsahuje vysoké množstvo vitamínov A, B a C. Jej konzumáciou môžete doplniť vaše zásoby draslíka, fosforu, horčíka, kyseliny listovej, vápnika a železa. Obsahuje aj vlákninu, ktorá podporuje trávenie a čistí organizmus. Kapusta je vhodná aj pre diabetikov.

Recept na diétnu kapustovú polievku:

Ingrediencie:

 • 2 kg bielej kapusty
 • 10 ks stredne veľkých cibúľ
 • 6 ks stredne veľkých mrkiev
 • 2 ks zeleru
 • 1 ks veľkého paradajkového pretlaku
 • 2 ks slepačieho bujónu
 • soľ
 • mleté čierne korenie

Zeleninu nakrájate približne na rovnaké kúsky, dáte ich do veľkého hrnca a zalejete vodou. Osolíte, pridáte mleté čierne korenie a slepačí bujón. Uvediete do varu a varíte cca 10 minút. Následne pridáte paradajkový pretlak a na miernom ohni varíte ďalších 20 -30 minút, kým všetko nezmäkne.

Priebeh diéty:

 1. deň:
  Povolené máte konzumovať polievku a ovocie, s výnimkou banánu, v neobmedzenom množstve.
 2. deň:
  Môžete konzumovať polievku a zeleninu, s výnimkou kukurice, hrášku, fazule a zemiakov, v neobmedzenom množstve. Na večeru si môžete dať 1 veľký uvarený zemiak s maslom.
 3. deň:
  Opakujete prvý deň.
 4. deň:
  Konzumujete polievku a ovocie v neobmedzenom množstve. Počas dňa môžete vypiť ½ litra nízkotučného mlieka.
 5. deň:
  Povolená je polievka v neobmedzenom množstve. Na obed si môžete dať grilovanú hydinu alebo varené hovädzie mäso s ryžou natural a paradajkami.
 6. deň:
  Povolená je polievka v neobmedzenom množstve. Na obed si dajte grilované alebo varené hovädzie mäso s hlávkovým šalátom alebo dusenou zeleninou.
 7. deň:
  Povolená je polievka v neobmedzenom množstve. Na obed si môžete dať ryžu Natural s dusenou zeleninou.

Táto krátkodobá diéta prináša rýchly a účinný výsledok s malým rozpočtom. Prajeme dobrú chuť a príjemné chudnutie!

Autor: Aneta