Československo je dávno pasé, no naše dva národy k sebe majú stále neuveriteľne blízko. Napriek tomu si so svojimi bratmi Čechmi do seba občas radi rypneme. Teraz však udierajú ako prvé české ženy, ktoré prezradili 5 dôvodov, prečo ich desí randiť s našimi mužmi!

 

1. Maminkin maznáčik

Najväčším postrachom pre Česky sú svokry. Svojho synčeka by najradšej kŕmili do jeho tridsiatich rokov a od svojej nevesty očakávajú to isté. Nejaká česká buchta predsa nikdy nebude mať v Slovákovom srdci väčšie miesto ako jeho mama! Predstava slovenskej svokry je pre mladé Češky hotovým postrachom!

2. Večne nespokojný s obedom!

Slováci chcú totiž len jedno – bryndzové halušky, guláš a plnenú papriku. České dievča nemá šancu, ak spomínané dobroty nepatria medzi jej vychýrené špeciality a aj keby presedela noci nad tradičnou slovenskou kuchárkou, odpoveď i tak bude: „Moja mama to varí lepšie.“

3. Slovník ako súčasť balíčka prvej pomoci

Ak sa už aj česká nevesta prelúska náročnou slovenčinou, vždy tu bude manželova rodina z vidieka, obohacujúca konverzáciu o nárečové výrazy, ktorým nerozumejú ani vo vedľajšej dedine! Môžu tak aspoň svoju nepodarenú nevestu poohovárať priamo pred jej očami a ona bude pozerať len ako teľa na vráta.

4. Slúžka na plný úväzok

Češky rozhodne nepriťahuje budúcnosť, v ktorej ony varia, žehlia, perú ako divé a ich muž – Slovák sa vyvaľuje na gauči pred telkou. „Donesieš mi pivko?“ Platí tu vraj staré známe – muž nosí domov peniaze a žena sa stará o domácnosť.

5. Nič, čo by v Česku nemali

Aj keď slovenský manžel môže na prvý pohľad pôsobiť lákavo a „exoticky“, naši chlapi vraj nie sú až tak špeciálny tovar. Ide v podstate o rovnakú mentalitu, nič extra – presne ako naši Češi. :)

Tak čo, ženy, mýlia sa sestry Češky alebo presne vychytali celú krutú pravdu? ;)

Zdroj: extra.cz