V priestoroch Obecného domu v Prahe sa 13. februára uskutočnil už tretí ročník Česko-slovenského plesu, ktorého brány sa otvorili o 18. hodine. Udalosť sa niesla v duchu hesla ,,Ve dvou se to lépe tančí“ a okrem celebritných hostí sa jej zúčastnili aj prezidenti oboch republík!

Ples, ktorý sa konal pod oficiálnou záštitou Miloša Zemana a Andreja Kisku, navštívilo viac ako tisíc hostí. Tí sa zabávali počas účinkovania dvoch stoviek účinkujúcich, ktorí svojimi vystúpeniami udržiavali výbornú náladu počas celej noci. Celým večerom hostí sprevádzala moderátorská dvojica Gabriela Partyšová a Michal Hudák. Program plesu bol naozaj pestrý. Atmosféru výrazne spríjemnili hlavné hviezdy večera Miro Žbirka a Marie Rottrová a okrem nich na plese zahral aj Rozhlasový Big Band Gustáva Broma, Markéta Konvičková, Marián Čekovský či Nataša Džunková a mnohí ďalší.

_DSC8634

Aj tento ples sa niesol v duchu pomoci tým, ktorý to naozaj potrebujú. Finančný výťažok z dobrovoľných finančných príspevkov hostí putoval nadáciám prvých dám, konkrétne slovenskej neziskovej organizácii ,,Dobrý anjel“ zastúpenej Martinou Kiskovou a ,,Nadačnému fondu“ prvej dámy Českej republiky Ivany Zemanovej. Organizátori plesu prispeli aj na liečbu ukrajinského chlapca Andreja, pre ktorého príspevok prevzala ambasádorka Česko-slovenského plesu z oblasti filantropie Lucia Hablovičová.

Aký by to bol ples bez vynikajúceho jedla? O kulinársku zážitok sa postarala ,,Francouzska restaurace Art Noveau“. Menu pozostávalo zo 6 exkluzívnych chodov, ktoré boli, ako inak, inšpirované slovenskými a českými tradíciami.

Sobotný ples privítal významné slovenské a české osobnosti, zastúpené boli všetky sféry spoločenského života. Mnohé dámy mali opäť možnosť ukázať sa v krásnych šatách. Niektoré stavili na romantické róby, iné zvýraznili svoje sexy krivky v jednoduchých modeloch. Kým Celeste Buckingham zvolila krásne šaty s ručne prišívanými kvetmi, v ktorých vyzerala ako skutočná princezná, Monika Bagárová nechala vyniknúť svoju postavu v jednoduchých a vkusných čiernych šatách. Dievčatá zo sexy speváckeho dua Twiins tentokrát stavili na biele róby, v ktorých by nejedna žena mohla predstúpiť aj pred oltár. Čo myslíte, ktorej z dám to pristalo najviac? 🙂

Andrea Verešová CS__0501 CS__1005 CS__1073 CS__1243 DVO_0782 Herečka Danica Jurčová Monika Bagárová Veronika Stýblová s priateľom Gábina Partyšová

Foto: Martin Zeman, Pavel Dvořák, Peter Frolo