Pamätáte sa ešte na Backstreet Boys, N* Sync, Westlife či domáci Lunetic, ktorý chcelo stretnúť takmer každé dievča? Po dlhých rokoch vznikol česko – slovenský boyband United 5, ktorý nahral emotívnu pieseň o strate milovanej osoby.

Chlapčenská skupina je novým objavom na našej hudobnej scéne a už teraz je jasné, že roztopia srdce nejednej mladej slečny. Ich nový singel s názvom „Can you hear me“ napísal britský producent Andy Murray na základe straty matky a speváci Mário Bendík, Peter Juhás, Marthy Duffek, Matt Bláha a Norbert Brand k nej už čoskoro predstavia aj videoklip!

„Táto skladba má veľkú hĺbku, dáva mi presne to, čo by hudba mala hudobníkom dávať. Mám možnosť ňou vyjadriť, čo skutočne cítim. Skladba je o strate blízkej osoby, ktorá už na nás, bohužiaľ, dáva pozor z hora. Venoval by som ju môjmu zosnulému ocinovi a taktiež všetkým, ktorí stoja po jeho boku.“ povedal Peter Juhás.

DSC01636

Každý z kapely venoval túto pesničku niekomu, kto v jeho živote zohrával určitú úlohu, no dnes už nie je medzi nami. „Can you hear me“ venujem môjmu kamarátovi. V deň nahrávania videoklipu k tejto piesni som sa dozvedel, že zahynul s priateľkou pri autonehode. Bol to mladý chalan, ktorý mal celý život pred sebou. Veľmi ma to zaskočilo. Úprimnú sústrasť celej rodine.“ Smutne povedal Norbert Brand.

Česko – slovenská obdoba One Direction na sebe momentálne tvrdo pracuje a okrem iného pripravuje debutový album s videoklipom. „Momentálne pre fanúšikov chystáme video diary, kde vlastne budeme pridávať videá z nášho života a o našich povinnostiach, koníčkoch, celkovo o nás. Takže k nám naši priaznivci môžu byť o niečo bližšie.“ Uzavrel s úsmevom Norbert Brand.

Ak vám doposiaľ unikli informácie, nový boyband United 5 vznikol koncom minulého roka na základe castingového výberu britských producentov Andyho Murraya, Denisa Ingoldsbyho a členov legendárnej skupiny Lunetic. Murray v minulosti spolupracoval s hviezdami ako Christina Aquilera, či Alicia Keys. My odporúčame, aby ste si už teraz vypočuli nový singel skupiny United 5 v premiére, lebo „Can you hear me“ je skutočne krásna skladba :)

Pre viac info: united5.cz ; facebok: united5official

PRESS_6X7A0816zm

Foto: Nemoros

Video: Youtube