INZERCIA | Väčšina žien vníma poker ako hazardnú hru, hoci má aj niekoľko svetlých stránok. Dokáže zlepšiť finančnú gramotnosť človeka, prinútiť k strategickému uvažovaniu a vliať do krvi trochu adrenalínu. Do pražského kasína, ktoré sa nachádza na Václavskom námestí, pravidelne prichádza žena, ktorá pokrom dokáže uživiť celú svoju rodinu. V hlave to má zrovnané, a tak kartami a žetóny zarába slušný balík.

Vyštudovala obchodnú akadémiu, potom sa rozhodla vyskúšať aj vysokú školu, ale učenie ju už vôbec neuspokojovalo. S kamarátkou sa chcela jeden večer odreagovať, a tak vyrazili do kasína zahrať si poker. Vôbec si nepripúšťali, že by mohli nejaké peniaze prehrať, riadili sa heslom: Hraj sa a vyhraj peniaze. A tak sa aj stalo.

Petra dnes patrí k tým málo ženám, ktoré hrajú poker a ktorým to naozaj ide. Už niekoľkokrát síce koketovala s myšlienkou, že by poker nechala a začala pracovať niekde v kancelárii, avšak nikde jej neponúknu taký plat, aký má ona zárobok z pokeru. „Už sa pokerom živím asi päť rokov. Súťažiam na turnajoch, hrám cash game a podobne. Mesačne si prídem minimálne na 30-tisíc korún, niekedy je to oveľa viac,“ prezradila Petra.

Petra sa pred pár rokmi zúčastnila dokonca aj majstrovstiev Českej republiky, ktoré bolo určené výhradne pre ženy. Dostala sa na tretie miesto, čo je naozaj veľký úspech.

Čo na to rodina?

Zrejme vás bude zaujímať, aký pohľad má na to rodina Petry. Síce pracuje v noci, dopoludnia, keď sú deti v škôlke, spí, poobede ide cvičiť, potom vyzdvihne svoje ratolesti zo školy, večer ich odovzdá svojmu partnerovi a ona vyráža do kasína. A rodina jej fandí, pretože je v tom naozaj dobrá.

„Niekedy si doma zahráme s manželom casino hry zdarma, aby sme si zmerali svoje sily, ale jemu ide lepšie navrhovanie interiérov ako poker,“ zasmiala sa Petra.