Nepochybne, každá žena má už od detstva premyslenú svoju svadbu do posledného detailu – aké bude mať šaty, farbu výzdoby, kde sa bude vydávať či s akou kyticou kvetov odkráča k oltáru. Sme také už odmalička. Vždy si všetko naplánujeme, zidealizujeme, a keď príde k lámaniu chleba, nastane hotová katastrofa. Majte na pamäti, že svadba by mala byť radostná, veselá a usmievavá.

Pýtate sa ako predísť všetkému tomu stresu, ktorý so sebou prináša svadobný deň? Samozrejme, poviete si, že táto výnimočná udalosť je len o vás a vašom partnerovi, ale predsa len: kde budú sedieť hostia? Ako bude pripravená sála? Ktoré jedlo si vyberiete ako menu? Zvolíte radšej švédske stoly či klasické podávanie večere? A čo program, chcete ho vôbec? Bude aj prezentácia z fotiek, novomanželský tanec a svadobná noc?

Zosynchronizovanie dokonalého dňa ,,D“ sú radosti, ale i starosti predsvadobných dní zároveň. Aby ste ostali v pohode a v pokoji, dá sa na to ísť aj rafinovanejšie.

Najmite si agentúru

Ak chcete do vašej svadby investovať a zbaviť sa všetkých stresov i povinností, určite siahnite po šikovných plánovačkách svadieb. Pri vašom časovom vyťažení za vás agentúra preberie plnú zodpovednosť a pripraví vám jeden nádherný deň so všetkým, po čom ste kedy túžili. Postará sa naozaj o všetko, od výberu sály až po objednanie koláčov. Možno ani netušíte, koľko nervov si ušetríte, no vašou jedinou starosťou bude dokonale sa upraviť, vkĺznuť do svadobných šiat a vkráčať pred oltár so zbožným ,,ÁNO“. Nezabúdajte, že práve toto jediné slovíčko má byť plné uvoľneného šťastia, lásky a presvedčenia.

Nechajte si poradiť

Ak sa už rozhodnete, že si veľký deň zorganizujete sama, dajte na rady ostatných. Rozprávajte sa s niekým, kto už svadbu mal, pretože všetky skúsenosti pre vás budú veľmi užitočné. Zistíte, čo je potrebné zabezpečiť, v akom množstve a čím si až tak hlavu lámať netreba. Všetky záležitosti, ako svadobné auto, kostol, kamerama či DJ-a si vyriešite hravo, keď budete počúvať iných. V konečnom dôsledku aspoň získate nové kontakty.

Využite pomoc príbuzných

Toto pravidlo platí dvojnásobne. Nechajte, nech vám sestra alebo švagriná pomôžu vytvoriť menovky či zasadací poriadok, prijať svadobných hostí, pripraviť pohostenie u vás doma a podobne. Všetko sú to ľudia, ktorí vás majú radi a tešia sa s vami z vášho ďalšieho kroku na ceste života. Neopovrhujte pomocou!

Myslite dopredu

Ak by ste sa chceli po polnoci prezliecť, kúpte si aj druhé šaty či pohodlnejšie topánky. Myslite aj na praktické veci, ktoré by ste mali mať vo svojej tesnej blízkosti – tabletku proti bolesti, maskaru, púder, rúž, niečo z kračírskeho umenia (nožnice, špendlík, niť a ihlu) a ešte vreckovky (bude to predsa celé tak dojímavé).

Nezabúdajte na to, že každá správna nevesta by mala mať niečo staré, niečo nové, niečo požičané a niečo modré. Keď premýšľate, čo by to malo byť, vsaďte všetko na podväzok- ten je zároveň modrý, nový, požičaný a čipka symbolizuje niečo staré, tradičné.

A čo nakoniec? Ešte jednu dôležitú radu: svoj veľký deň si užívajte plnými dúškami, lebo je jediný. Nenechajte si ho ničím pokaziť a nestresujte sa z toho, čo keby… Je to len VÁŠ deň.