Sú to už dva roky, čo sa život právničky Lucie Annibali z talianskeho mestečka Pesaro obrátil naruby. Za sebou mala práve krátky, no búrlivý vzťah s kolegom z brandže, Lucom Varanim. To, čo na začiatku vyzeralo ako veľká láska, sa čoskoro zmenilo na nočnú moru. Luca sa nevedel zmieriť s tým, že sa ich vzťah skončil, a keď pochopil, že Luciu naspäť nezíska, začal plánovať pomstu.

 

Z milenca sa stal netvor

Najskôr prenasledoval ex-priateľku na ulici, zničil jej bicykel, postriekal farbou dvere od garáže a ukradol telefón, aby mohol čítať jej sms-ky. Neskôr potajomky vnikol do jej bytu a snažil sa poškodiť tesnenie na plynových rozvodoch. Napokon sa odhodlal k hroznému činu. Objednal si služby dvoch albánskych kriminálnikov a za poplatok 30-tisíc eur ich poslal za svojou bývalou priateľkou s bandaskou kyseliny. Dievčinu zastihli na schodoch, keď sa vracala z telocvične. Vystriehli moment prekvapenia a pred vchodovými dverami jej vyšplechli do tváre agresívnu chemikáliu.

Prišla o svoju tvár

„Pamätám si svoju tvár ako v ohni. Kým som oslepla, na okamih som zhliadla svoj odraz v okne. Videla som ako mi šedivé bubliny stekajú po lícach. Spomínam si, že som si strhla koženú bundu, čo som mala na sebe, aby ju kyselina nezničila. Akoby na tom v tej chvíli záležalo…,“ spomína na desivé okamihy Lucia. Z jedného z bytov vybehla susedka, zalarmovaná krikom a privolala záchranárov.

lucia annibali pred a po

Mesiace v nemocnici

Zranenia boli vážne. Lucia stratila zrak, mala nenávratne poškodenú tvár a poleptanú ruku. Na nemocničnom lôžku strávila mesiace v bolestiach a neistote. „Mala som obviazanú tvár už celé týždne a stále som sa pýtala, ako budem vyzerať? Cítila som, že koža je tenulinká a veľmi krehká. Hovorili mi, že mi ostanú jazvy, že farba pleti už nebude taká, ako bývala. Chcelo sa mi plakať, no nemohla som, pretože by som si zničila liečivú masku, ktorú som mala na tvári,“ opisuje začiatky liečby Lucia. Svoj boj však nevzdávala. Nepripúšťala si fakt, že by jej mladý život mal skončiť takýmto spôsobom. Jej bývalý polícií dlho neunikal. Na čas zločinu si síce zaobstaral nepriestrelné alibi, napokon pritlačený do kúta výsledkami vyšetrovania, musel vyklopiť celú pravdu.

Úsmev na novej tvári

lucia annibali foto twitterLucia prekonala doteraz pätnásť ťažkých operácií na rekonštrukciu tváre. Stále nevie úplne zavrieť oči, nesmie sa vystavovať priamemu slnečnému žiareniu, musí používať špeciálne krémy a podstupovať ďalšie terapie. Vďaka snahe špecialistov v nemocnici v Parme, ale aj silnej vôli, sa jej zrak čiastočne vrátil a po poslednej operácii sa dokáže usmievať a normálne jesť. Jej prvé krátke prechádzky po rodnom meste boli sprevádzané obavami a rozpakmi, no dnes je jej tvár známa v celom Taliansku ako symbol boja za práva týraných žien. Nedávno vydala knihu a prijala Čestný rytiersky rád z rúk prezidenta republiky. Luca Varani, ktorý bol odsúdený na dvadsať rokov odňatia slobody, sa vo väzení pokúsil o samovraždu. Nuž, kto je v tomto príbehu víťaz a kto lúzer?

Foto: Twitter, Facebook