Obľúbený seriál TV Markíza Oteckovia je na televíznych obrazovkách už zopár mesiacov a sledovanosťou doslova valcuje konkurenciu. Súčasťou obľúbeného príbehu o štyroch oteckoch s rodinami sú aj detskí herci, ktorí sa svojími výkonmi vyrovnávajú dospelákom. :) Seriálový mudrlant FIFO, alias Jakub Horák, o sebe prezradil viac. 

,,Ja vlastne tancujem vo folklórnom súbore Vienok, hrám na klavíri, športujem a venujem sa aj kolobežkovaniu,“ prezradil Jakub pre magazín Reflex. Byť súčasťou folklórneho súboru Jakubovi pomáha nemať trému, pretože už od svojích piatich rokov je zvyknutý na obecenstvo. ,,Veľmi ma to baví, nielen tancujem ale aj spievam.“

Mladý herec zo seriálu Oteckovia Jakub Horák

Mladý herec Jakub o sebe tvrdí, že vždy chcel byť súčasťou televízneho vysielania alebo reklamy. ,,Najskôr to bola nejaká módna prehliadka, potom vzápätí na to prvá reklama, potom ďalšia až nakoniec teda ten seriál,“ rozprávala o Jakubkovej začínajúcej kariére šťastná mamina Simona. Mladý umelec už získal aj skúsenosti s dabingom, keď požičial svoj hlas animovaným postavičkám vo filmoch Baby šéf a Ferdinand.

Úspechu na kastingu sa seriálový Fifo aj rodičia veľmi tešili a o tom, ako Jakuba vnímajú ľudia, ktorí ho spoznávajú na ulici, s úsmevom povedal: ,,Niektorí hovoria že super, wau, pekne to hráš a potom je tá druhá skupinka, ktorí hovoria nič moc, zapredaný a také no..“ O svojích seriálových rodičoch Fifo tvrdí, že otec Filip Tůma je najväčší vtipkár na svete a na natáčaní si s ním užijú kopec srandy, o seriálovej mamine Monike Hilmerovej Jakub prezradil, že im je vždy nápomocná a myslí si o nej, že je taktiež úžasná herečka.

Mladý herec zo seriálu Oteckovia Jakub Horák

Fifove plány do budúcnosti sú uberať sa folklórnym smerom a účinkovať v známej folklórnej skupine alebo pokračovať vo svojej rozbierajúcej sa hereckej kariére, čo tiež bystrého a talentovaného Jakubka veľmi baví.

Mladý herec zo seriálu Oteckovia Jakub Horák
Jakubko Horák so svojou seriálovou rodinkou.

 

Mladý herec zo seriálu Oteckovia Jakub Horák Mladý herec zo seriálu Oteckovia Jakub Horák

Mladý herec zo seriálu Oteckovia Jakub Horák Mladý herec zo seriálu Oteckovia Jakub Horák Mladý herec zo seriálu Oteckovia Jakub Horák

Zdroj: TV Markíza – Reflex, detskiherci.sk | Foto: Facebook, Instagram